99 gösterim
İnternet - İnternet Siteleri kategorisinde
yeniden kategorilendirildi
0 1

E-Devlet'ten öğrenci belgesi nasıl sorgulanır? E-Devlet'ten öğrenci belgesi sorgulama nasıl yapılır?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
0

E-Devlet'ten öğrenci belgesi nasıl sorgulanır?

Birçok bürokrasik işlemin olmazsa olmazı öğrenci belgesini almak için sıra beklemenize zaman kaybetmenize gerek yok. "Asli suret" niteliği taşıyan öğrenci belgenizi E-Devlet kapısından kolaylıkla alabilirsiniz.Üniversite öğrencisi olduğunuzun yasal olarak ispatı niteliğinde olan "Öğrenci Belgesi" pek çok iş ve işlemde istenen belgelerin başında geliyor. Bu belgenin temini konusunda üniversiteden üniversiteye farklılıklar olduğunu görmekteyiz. Bazı üniversiteler öğrencilerine sunduğu otomasyon üzerinden bu belgeyi online olarak verebilirken, pekçok üniversitede halen bu belgeyi alabilmek için Öğrenci İşleri biriminde sıra beklenmek zorunda kalınabiliyor.


Öğrenci belgesi nasıl sorgulanır?

E-Devlet kapısında Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) sayfasına eklenen Öğrenci Belgesi Sorgulama hizmetiyle öğrenci belgenizi saniyeler içinde alabilmektesiniz. Belge üzerinde doğrulama yapmayı sağlayan barkodlar bulunduğu için yasal olarak ıslak imzalı dökümanlarla eşdeğer sayılıyor.

Belgenizi alabilmek için tek ihtiyacınız olan şey e-devlet şifreniz. E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden kimlik karşılığı edinebilirsiniz. PTT'ye gitmeden e-devlete giriş yapmak istiyorsanız aşağıdaki bankaların herhangi birinin internet şubesine erişebiliyor olmanız yeterli.

öğrenci belgesi sorgulama


Giriş yaptıktan sonra "https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama"
bu adrese gidip öğrenci belgenizi saniyeler için edinebilirsiniz.

e-devletten öğrenci belgesi sorgulama


Kaynak:blog.tamindir.com

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...