507 kez görüntülendi
kullanici resmi YGS - LYS kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
2016 Yılı icin YGS-LYS formatı nasıl olacak?

Sınav değişikliği olacak mı?
notu ile kapatıldı: Arşivsel Soru!

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap
Bu konuda YÖK Başkanı Sn. Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın yaptığı en son açıklamaya göre bu sene içerisinde yani 2016 yılı icin YGS-LYS sınavlarının formatının değişmeyeceğini,
Geçen senelerde olduğu gibi devam edeceğini söyledi.

"Bu sene ailelerin rahat olması lazım.  Yükseköğretim girişle ilgili yapısal bir değişiklik olmayacak. Geçen sene nasıl  hazırlanıyorsa öğrenciler, bu sene de bu şekilde hazırlansınlar. Mevcut sistem  girilecek programın gerektirdiği yetkinliği sorgulayan adil bir düzenek. Burada  bir yapısal bir değişikliği bu sene için öngörmüyoruz, böyle bir planlamamız  yok."

 "Hali hazırda 2547'nin kaldırılması yani  YÖK'ün kaldırılması sürekli gündemde fakat şu gündeme gelmiyor, YÖK kaldırılacak  ama nasıl bir yükseköğretim inşa edilecek. 'Kanunun ruhu olur' diye hukukçuların  bir tabiri var. 2547'yi ben de tasvip etmiyorum. Ama bu kanunun bir ruhu var."

İlgili sorular

1 cevap
29 Ocak 2016 Cep Telefonları kategorisinde misafir tarafından soruldu
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...