128 gösterim
Genel Kültür kategorisinde Dahi
yeniden gösterildi
0 1

Soda İle Maden Suyu Arasındaki Fark Nedir?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Dahi
düzenledi
 
En İyi Cevap
0

Soda İle Maden Suyu Arasındaki Fark Nedir?

İnsan vücudundaki Sindirim sistemimine yardımcı olması ve günümüzde özellikle kişilerin karın ağrısı gibi mide rahatsızlıklarında daha çok tüketilen bir içecek olan soda ve maden suyu arasında çeşitli farklılıklar bulunup ikisi aynı şey değildir. Günümüzde insanlar tarafından neredeyse aynı şişe görünümlerine sahip olduğundan aynı olduğu zannediliyor.

Günümüzde Maden suyu doğal bir içecek olarak hazırlanmaktadır. Mineral bakımından çok zengin olduğu gibi bikarbonat ve karbondioksit açısından ve magnezyum, kalsiyum, sülfat gibi elementleri de içerdiğinden faydalı bir içcektir.

İçildiği takdirde sindirim sistemine yardımcı olduğu gözlemlenmiş ve uzmanlar tarafından da günümüzde önerilmektedir. Bu önerilere göre kişinin günlük olarak bir iki şişe maden suyu içmesi sindirime yardımcı olduğundan tavsiye de edilmektedir.

Maden suyunun içindeki mineral oranı çok önemlidir. Örneğin magnezyum içeriği yüksek mineralli su tüketiminde kalp sorunu nadirde olsa yaşanabilir. Bunun yanında kisiye bağlı olarak prostat ve meme kanseri gibi çeşitli hastalıklara da sebep olabilmektedir.

Yüksek kalsiyum tüketimi sayesinde insan vücudunda kemik gelişimi sağlanır. Kalsiyum ve magnezyum tüketimi damar, kas ve kemik gelişiminde vücuda yardımcı olur.

Vücudun sistemsel olarak düzenli bir şekilde çalışabilmesi için gerekli olduğu günümüzde yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Günümüzde Uzmanlar tarafından düzenli olarak tüketilmesi öneriliyor.

Soda İle Maden Suyu Arasındaki Fark Nedir?

İlgili sorular

2 cevap
28 Ekim 2015 Genel Kültür kategorisinde misafir sordu
Hoş geldiniz, CevapBizde.com sizlere merak ettiğiniz sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!

...