130 gösterim
Cep Telefonları kategorisinde 0 1

Bluetooth 5 Nedir? Bluetooth 5 özellikleri nelerdir? Bluetooth 5 Ne Zaman Çıkacak?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

düzenledi
 
En İyi Cevap
0

Bluetooth 5 Nedir? Bluetooth 5 Ne Zaman Çıkacak?

Kablosuz iletişim teknolojisi Bluetooth'un yeni nesli önümüzdeki hafta tanıtılacak. Bluetooth 5 olarak adlandırılan yeni teknolojinin özellikleri de belli oldu!

bluetooth 5

Kablosuz iletişim teknolojileri arasında önemli bir yer tutan Bluetooth yeni nesliyle teknoloji dünyasına "Merhaba" demeye hazırlanıyor. Bluetooth SIG tarafından yapılan açıklamaya göre, standartın 5. nesli "Bluetooth 5" olarak adlandırılacak. 16 Haziran günü Londra'da tanıtılacak Bluetooth 5 ’in önemli özellikleri şöyle:

1-) Daha Geniş Bir Kullanım Alanı Sunuyor:

Yeni nesil Bluetooth standartı iletişim alanını oldukça genişletiyor. Önceki nesil Bluetooth teknolojisine göre 2 kata kadar daha geniş aralıkta iletişim olanağı sağlayan teknoloji akıllı ev başta olmak üzere birçok nesnenin birbirine bağlanmasında önemli bir role sahip olacak. Bluetooth 5 ’in "şeylerin interneti" çağının önemli bileşenlerinden biri olacağı düşünüyor.


2-) Daha Hızlı Kablosuz İletişim:

Yeni nesil Bluetooth’ta en beklenen gelişmelerden biri tabii ki daha iletişime ve daha hızlı veri transferine olanak sağlamasıydı. Bu alanda oldukça yol kat eden Bluetooth 5 önceki nesline göre 4 kata kadar daha hızlı kablosuz iletişim olanağı sunuyor.

bluetooth 5


3-) Daha Düşük Güç Tüketimi:

Mobil cihazlarda yer alan tüm bileşenler için en önemli noktalardan biri de güç tasarrufu… Yoksa işlemci saat hızlarını istediğiniz gibi artırmak, grafik işlem gücünün sınırlarını zorlayan GPU’ları akıllı telefonlara koymak mümkün ama bu pilin birkaç saat içinde bitmesi anlamına gelir. Bu nedenle hem işlemciler hem de diğer bileşenler için “güç tasarrufu” önemli bir konu. Bluetooth 5 de gelişen tüm özelliklerine rağmen bu alanda da ilerleme kaydetmiş durumda. Yeni standartın önceki nesline göre yüzde 20 daha az güç harcadığı belirtiliyor.


Kaynak:webtekno.com

İlgili sorular

Hoş geldiniz, CevapBizde.com sizlere merak ettiğiniz sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...