185 gösterim
Domain (Alanadı) İşlemleri kategorisinde
yeniden kategorilendirildi
0 1

İsimTescil.net İçi Domain Transferi Nasıl Yapılır? İsimtecil.net hesabımdan başka bir isimtescil.net'te kayıtlı kullanıcıya domain transferi nasıl yapılır?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

düzenledi
 
En İyi Cevap
0

İsimTescil'de hesabınıza giriş yaptıktan sonra kontrol paneli başlığından Domain Yönetimi başlığını seçin veya Altta yer alan menüden Domainlerim sekmesini açın

(Direk ulaşmak isterseniz gimeniz gereken link: http://www.isimtescil.net/Domain-Listesi.aspx )

Burada tüm domainlerimiz sıralanıyor. Aktarmak istediğimiz (transfer etmek istediğiniz) domainin satırında bulunan "Detaylı Yönetim" butonuna ya da direk domaine tıklıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda bulunan "Diğer Kullanıcıya Aktarma" bölümüne tıklıyoruz. Bunun yerine çıkan bu ekranda sol menüde yer alan "Başka Kullanıcıya Aktarma" linkine de tıklayabiliriz.

isimtescil.net domain transferi


"Domaini Başka Bir İsimTescil.NET Hesabına Aktarma [siteadi.com]" başlıklı sayfada aşağıdaki gibi ekran çıkacak:


isimtescil.net domain transferi

  • Burada ilk kutuya isimtescil.net adresine kayıt olurken verdiğimiz TC kimlik numaramızı doğru bir şekilde yazıyoruz.

  • İkinci bölüme ise başına "0" koymadan yine hesabımıza kayıtlı olan telefon numaramızı giriyoruz (Otomatik olarak gelecektir.).

  • Son olarak Aktarılacak Üye Kullanıcı Adı yazan bölüme aktarımı gerçekleştireceğimiz hesabın kullanıcı adını yani kayıtlı olduğu mail adresini yazıyoruz.

Bilgilerimizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğimiz zaman Domaini Taşı butonuna basabiliriz. Bu butona bastıktan sonra gerekli (telefon, e-mail) doğrulamaları yapıldıktan sonra belirttiğiniz hesabın panelinde domain transferi ile ilgili uyarı belirecektir. Karşı taraf isimtescil hesabının panelinde bu transferi kabul ettiği zaman domain aktarımı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilecektir.


Kaynak:weblopedi.net

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...