61 gösterim
Eğitim (haber, bilgilendirme) kategorisinde Dahi sordu

KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak? KYK burs başvurusu nasıl yapılır? KYK burs başvurusu nereden yapılacak?


1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Dahi cevapladı
düzenledi
 
En İyi Cevap

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından her yıl yüzbinlerce öğrenciye tahsis edilen öğrenim kredisi ve başbakanlık bursunun bu dönemki başvuruları için geri sayım başladı.

Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, KYK kredi ve burs başvurularının başladığını, faydalanmak isteyen öğrenciler için son günün 12 Ekim olduğunu belirtti.

BAŞVURULAR 12 EKİM'DE SONA ERİYOR!

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamada da burs ve kredi için, yurt içinde ve KKTC'de okuyanların, diğer yabancı ülkelerde önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerin "e-Devlet" üzerinden veya "kyk.gsb.gov.tr" adresinden başvuru yapabileceği ifade edildi.

Açıklamada, başvuruların, 12 Ekim Çarşamba günü saat 23.59'da sona ereceği kaydedildi.


KYK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK başvurularının nasıl yapılacağı konusunda da detaylara yer veren Aksu, alınacak müracatların tamamının e-Devlet üzerinden yapılacağını, alınan başvurulardaki bilgilerin doğruluğunu 11 devlet kurumuna doğrulattıktan sonra burs tahsislerine başlanacağını sözlerine ekledi.

kyk burs başvurusu

İlk başvuruların KYK resmi internet sitesi "kyk.gsb.gov.tr" üzerinden alınacağı işlem, sonuçların açıklanması ve öğrencinin burs/kredi almaya hak kazanmasının ardından resmi evrakların hazırlanmasıyla devam edecek.

İlgili sorular

Hoş geldiniz, CevapBizde.com sizlere merak ettiğiniz sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!

...