290 kez görüntülendi
kullanici resmi Android Oyunlar kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Günümümüzde en çok indirilen ve kullanılan Android uygulamalar nelerdir?

notu ile kapatıldı: Arşivsel Soru!

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle artık akıllı telefonlar bilgisayarların yerini aldılar. Dolayısıyla da bir çok uygulamada mobil platformda yerlerini aldılar. Günümüzde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan ANDROİD 'in sahibi Google Play Store yüzbinlerce uygulama var. İşte Google Play Store da en çok indirilen ve en çok kullanılan uygulamalar:

En çok Kullanılan ve İndirilen Android Uygulamaları

  • Gmail

gmail-android

Gmail; Google'nın biz kullanıcıları için yapmış olduğu android uygulamadır. Diğer e-posta uygulamalarına göre hem kullanım kolaylığı hem de depolama gibi extra özellikleri nedeniyle günümüzde en çok kullanılan e-mail uygulamasıdır.

Geliştirici: Google


  • Google Chrome

chorome-android

 Hiç şüphesiz web tarayıcılar en önemli uygulamalardan birisidir. İşte bu konuda Google Chrome öne çıkıyor. Çünkü Google Chrome hız, sağlamlık, sadelik ve diğer önemli özellikleri sunan en iyi web tarayıcılardan birisidir.

Geliştirici: Google


  • Whatsapp Messenger

whatsapp-android

 Günümüzde SMS artık neredeyse tarih oldu. Çünkü günümüzde internetin çok yaygın olması, ulaşılabilir ve ucuz olması nedeniyle. SMS'e bir çok alternatif çıktı. Hiç şüphesiz bunlardan en iyisi Whatsapp Messenger. Hem kullanım kolaylığı, hemde basit ve kullanışlı olması, bunun yanında sesli aramayıda desteklemesi Whatsapp Messenger'ın en çok indirilmesini sağlıyor.

Geliştirici: Whatsapp Inc.  • Facebook Messenger

facebook-messenger-android

 Facebook uygulaması kullanmayan yoktur heralde. Facebook kullanıcılarının mesajlaşmayı daha rahat yapabilmesi ve kolay olması için mesajlaşma uygulamasını çıkardı.

Geliştirici: Facebook


  • Facebook

facebook-android

 Facebook uygulaması kullanmayan yoktur heralde. Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması. Her yaştan ve her kesimden insana hitap eden bir site. Kendi içerisinde uygulamaların da olduğu Facebook tabiki gelişen teknolojiye kayıtsız kalmadı ve kendi mobil uygulamasını yaptı.

Geliştirici: Facebook


  • Instagram

instagram-android

 İlk çıktığında temel amacı sadece fotoğraflara filtre eklemek olan Instagram, yıllar geçtikçe bir sosyal medya uygulamasına dönüştü. Çektiğiniz fotoğraflara filtre uygalayarak, paylaşabilirsiniz ve arkadaşlarınızın ya da takip ettiklerinizin fotoğraflarını beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Instagram kullanıcıları mobilde bu programı kullanarak, tüm Instagram fonksiyonlarını çalıştırabilirler.

Geliştirici: Instagram 


  • Twitter

twitter-android

Facebook'un ardından piyasaya çıkan ve günümüzde Facebook'tan sonra en popüler sosyal medya uygulamasıdır. Kullanım kolaylığı ve değişik fikir ve düşüncelerle insanların ihtiyaçlarına cevap vermesi Twitter'ı bu konuda öne çıkarıyor. Tabiki Twittter da gelişen teknolojiye ayak uydurdu ve kendi mobil uygulamasını yaptı.

Geliştirici: Twitter Inc.


  • YouTube

youtube-android

YouTube platformunda kullanıcılar var olan video klipleri izleyebilmekte ve ayrıca istediklerinde kendi videolarını Youtube sitesine yükleyebilmektedir. Her türden videonun yer aldığı bir yer olan YouTube, geçtiğimiz yıllarda Google tarafından satın alındı. Doğal olarak YouTube gelişen teknolojiye ayak uydurdu ve kendi mobil uygulamasını yaptı.

Geliştirici: Google

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...