Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu öğrenmek aslında çok basit....">

133 gösterim
PC-Masaüstü kategorisinde Dahi sordu
kapalı

Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Kapatılma nedeni: Arşivsel Soru!

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Dahi cevapladı
 
En İyi Cevap

Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu öğrenmek aslında çok basit. Bunu bilgisayarınızda bulunan bazı yollarla öğrenebileceğiniz gibi çeşitli programlarla da yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu yollara:

  • Komut İstemi Yoluyla Öğrenme:

Bunun için öncelikle komut istemini açıyoruz. (Windows+R tuşu+cmd yazın ya da Başlat+Çalıştır'a cmd yazın
Daha sonra açılan pencereye "net stats srv" yazarsanız, karşınıza çıkacak olan ilk satır bilgisayarınızın çalışma süresini gösterecektir.

pc-ne-zaman-açık

  • Görev Yöneticisi Yardımıyla Öğrenme:

Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu öğrenmek için en basit yollardan biri de görev yöneticisini kullanmak. Bunun için öncelikle görev yöneticisini açın. (CTRL+ALT+DEL+Görev Yöneticisini Aç ya da Görev Çubuğuna Sağ Tıklayıp Görev Yöneticisini Başlat seçeneğini seçin ya da CtrlL+Shift+Esc  tuşlarına aynı anda basarak direk olarak görev yöneticisini açın.)
Görev yöneticisini açtıktan sonra üst kısımdan "performans" sekmesine geçerek CPU  seçeneğini tıklarsanız ya da ya da Sistem bölümünde, burada da çalışma zamanını görebiliyorsunuz. Muhtemelen bu yöntem, diğerlerine göre çok daha kolay olacaktır.
  • Komut İstemi Yoluyla Öğrenme (Diğer Yol):

systeminfo

Bilgisayarınızın en sonki yeniden başlatılma tarihi ve saati  yukardaki resimde altını çizdiğim satırda gösterilecektir. Buradaki “Sistem önyükleme Zamanı” isimli satır sizin bilgisayarı son olarak açtığınız zamanı gösteriyor.

İlgili sorular

1 cevap
Hoş geldiniz, CevapBizde.com sizlere merak ettiğiniz sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!

...