192 kez görüntülendi
kullanici resmi PC-Masaüstü kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu nasıl öğrenebilirim?

notu ile kapatıldı: Arşivsel Soru!

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu öğrenmek aslında çok basit. Bunu bilgisayarınızda bulunan bazı yollarla öğrenebileceğiniz gibi çeşitli programlarla da yapabilirsiniz. 

Şimdi gelelim bu yollara:

  • Komut İstemi Yoluyla Öğrenme:

Bunun için öncelikle komut istemini açıyoruz. (Windows+R tuşu+cmd yazın ya da Başlat+Çalıştır'a cmd yazın

Daha sonra açılan pencereye "net stats srv" yazarsanız, karşınıza çıkacak olan ilk satır bilgisayarınızın çalışma süresini gösterecektir.


pc-ne-zaman-açık


  • Görev Yöneticisi Yardımıyla Öğrenme:

Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu öğrenmek için en basit yollardan biri de görev yöneticisini kullanmak. Bunun için öncelikle görev yöneticisini açın. (CTRL+ALT+DEL+Görev Yöneticisini Aç ya da Görev Çubuğuna Sağ Tıklayıp Görev Yöneticisini Başlat seçeneğini seçin ya da CtrlL+Shift+Esc  tuşlarına aynı anda basarak direk olarak görev yöneticisini açın.)

Görev yöneticisini açtıktan sonra üst kısımdan "performans" sekmesine geçerek CPU  seçeneğini tıklarsanız ya da ya da Sistem bölümünde, burada da çalışma zamanını görebiliyorsunuz. Muhtemelen bu yöntem, diğerlerine göre çok daha kolay olacaktır.

  • Komut İstemi Yoluyla Öğrenme (Diğer Yol):

systeminfo

Bilgisayarınızın en sonki yeniden başlatılma tarihi ve saati  yukardaki resimde altını çizdiğim satırda gösterilecektir. Buradaki “Sistem önyükleme Zamanı” isimli satır sizin bilgisayarı son olarak açtığınız zamanı gösteriyor.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...