290 gösterim
Bitcoin,Ethereum,IOTA,Ripple,Monero vb. kategorisinde
yeniden kategorilendirildi
0 1
IOTA Nedir? IOTA Nasıl Alınır? IOTA Nereden alınır? IOTA Satın Alma Rehberi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
0

IOTA Nedir?

IOTA açık kaynak kod yazılımı ile üretilen bir tür kripto para birimidir. Nesnelerin interneti üzerinden makineler arasında güvenli iletişim ve ödeme yöntemi sağlar. Blokzinciri (blockchain) yerine yönlendirilmiş asiklik grafiği DAG teknolojisi kullanan IOTA'nın işlem ücreti, işlem boyutu göz ardı edilmeksizin sıfırdır (0). IOTA üzerindeki işlem onayları hızlıdır ve sistemin eş zamanlı olarak yapabileceği işlem sayısı sınırsızdır ve sistem kolaylıkla hesaplama yapabilir. 

IOTA, 2015 yılında David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Serguei Popov tarafından kurulmuştur.

IOTA Nasıl Alınır? IOTA Nereden alınır?

IOTA Nedir? IOTA Nasıl Alınır? IOTA Nereden alınır? IOTA Satın Alma Rehberi gibi detayları aşağıda bulabilirsiniz!

IOTA Nasıl Alınır? IOTA Nereden alınır?


IOTA satın almanız için öncelikle BTC (bitcoin) ya da ETH (ethereum) sahibi olmalısınız. Bu iki coinin hangi sitelerden nasıl alınacağına dair internette sürüyle kaynak var. Türkiye borsalarının sitelerinde de açıklayıcı anlatımlar var (Paribu,BTCTurk vs.).

BTC’nizi ya da ETH’nizi aldıysanız, yapmanız gereken bunları IOTA satışı (ya da çevrimi) yapan bir borsaya aktarmak. Şu anda IOTA’nın işlem gördüğü ana iki borsa var: Bitfinex ve Binance. Bu borsalardan birinde hesap açmanız gerekiyor.

Biz bu yazımızda Bitfinex.com üzerinden devam edeceğiz.

Birfinex.com'dan IOTA Nasıl Alınır?


  • Öcelikle Sağ üst taraftan Deposit’i seçin.
bitfinex deposit

  • Tercihinize göre Bitfinex.com'dan IOTA almak için hangisini transfer edecekseniz Bitcoin ya da Ethereum’u seçin. Exchange wallet altındaki "Click to generate address"i tıklayın. Size yeni bir ETH (Etherium) ya da BTC (Bitcoin) adresi verecek.

Şunun gibi: 14dB4ojzq8cUJnptrPauD3Qurh1ZEZ5b1s

bitfinex wallet

  •  BTC'nizin olduğu siteye gidin (Paribu, BTCTurk, Coinbase vs.) ve BTC’nizi yeni oluşturduğunuz bu adrese yollayın.  IOTA Almak için minimum 6 IOTA değerinde Bitcoin ya da Etherium transfer etmeniz gerekiyor.  Bunun için şu adrese gidin IOTA yazan yere 6 yazın ve karşısında yazan Bitcoin kadar+0.005 BTC transfer etmelisiniz. Unutmayın transfer esnasında 0.005 Bitcoin kesinti yapılıyor. 


  • BTC'leriniz Bitfinex hesabınıza geldiğinde (45 dk ya da daha uzun sürebilir, kontrol edin), bu sefer sağ tarafta yer alan Trading’i, oradan IOTA’yı ve ardından IOTA/BTC'yi ya da IOTA/ETH’yi seçin (Ethereum yolladıysanız IOTA/ETH, bitcoin yolladıysanız IOTA/BTC).


  • Sol taraftaki bu Order Form’undan Limit'i Market yapın. (Limit yaparsanız IOTA'nın değeri belirlediğiniz değere ulaşınca otomatik satın alır.)

iota satın alma

  • Amount MI’nin yanındaki yeşil butona tıklayarak, alabileceğiniz maksimum IOTA miktarını hesaplatın ve Exchange Buy’ı tıklayın. Tebrikler, ilk IOTA’nızı aldınız!

iota satın alma

(Not: Aslında MIOTA, yani 1 Milyon IOTA satın almış oldunuz!)Kaynak: medium.com

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...