103 gösterim
Eğitim (haber, bilgilendirme) kategorisinde 0 1

3 (Üç) Ders Sınavı nedir? Üç Ders Sınavı'na kimler girebilir? 3 Ders sınavına hangi dönemdeki derslerden girilebilir?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

düzenledi
 
En İyi Cevap
0

Üç (3) Ders Sınavı Nedir?

3 (ÜÇ) Ders Sınavı, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF)'nde okuyanlar ve mezun olabilmek için en fazla üç başarısız ve/veya koşullu geçer dersi bulunan ve bu dersleri başarması/vermesi durumunda mezun olabilecek öğrencilere tanınmış bir haktır.


Üç Ders Sınavı'na kimler girebilir?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2018-2019 Öğretim Yılında üç dersten başarısız olan ve bu derslerini verdiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere 20 Temmuz 2019 tarihinde üç ders sınavının yapılması planlanmaktadır.

Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler Üç Ders Sınavına girebilirler.

Üç ders sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde yer alan Duyurular linkinde yayımlanacaktır.


3 (Üç) Ders sınavına hangi dönemdeki derslerden girilebilir?

Sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olduğu derslerden; bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra "Üç Ders Sınavı"na girme hakkı tanınır.

Bazı öğrenciler 3 Ders Sınavına hangi dönemdeki derslerden girildiğini merak ediyor.
Verilen bilgilere göre; Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler "Üç Ders Sınavı"na girebilirler.


Kaynak:
1. https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/yonetmelikler-ve-esaslar-yonergeler/esaslar-yonergeler/acikogretim-iktisat-ve-isletme-fakulteleri-uc-ders-sinav-hakki-uygulama-usul-ve-esaslari

2. https://aosdestek.anadolu.edu.tr/soru/669

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...