232 gösterim
Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi kategorisinde Acemi 0 1

Anne karnındaki bir bebeğe dünya hayatını ve bu hayatın gerçekliğini anlatma imkanınız olsaydı neler anlatırdınız? ÇOK ACİK LAZIM

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Dahi
seçti
 
En İyi Cevap
0

Anne karnındaki bir bebeğe dünya hayatını ve bu hayatın gerçekliğini anlatma imkanım olsaydı ona şunları anlatmak istedim:

Sevgili Bebeğim,

Dünya üzerinde yaşamak kişinin çevresine ve kaderine göre değişik olabilir. Her çocuk şanslı doğmayabilir. Bunlar ne yazık ki bu dünyanın gerçekleri. Şu anda dünyada yaşanan sorunların kaynağının nedenleri insanların aç gözlülüğü ve hep daha fazla kazanma isteği.

İnsanlar kendi hırsları yüzünden hem kendi çevrelerine hem de diğer canlılara bilerek ya da bilmeyerek zarar veriyor. Umarım insanlar yaptıklarının farkina varırlar ve doğru olanı yapmaya çalışırlar.

Sen de dünyaya geldiğinde senin için elimizden geleni yapacağımızı bilmeni isteriz. Sen de vatanına, milletine ve dinine bağlı bir insan olman için elinden geleni yapacağına söz ver.

İlgili sorular

Hoş geldiniz, CevapBizde.com sizlere merak ettiğiniz sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!

...