Sosyal Bilgiler kategorisinde tarafından

Hayvanların hayatımızdaki yeri ve önemini kısaca açıklayınız.

1 cevap

0 oy
tarafından
 
En İyi Cevap

Hayvanların hayatımızdaki yeri ve önemi


Hayvanların insanlar için yeri ve önemi oldukça büyüktür. Çünkü günümüzde pek çok alanda hayvanlardan yararlanmaktayız. Bunların başında hayvanlardan besin ve yemek konusunda faydalanmamız gelir. Ancak sade bu kadar değildir.

Hayvanlar bizlere besin sağladığı gibi yünlerinden veya başka organlarından ürün temin etmektedir. Örneğin bir tavuk ele alındığında onun yumurtası ve etinden yararlanırız.

Ancak tavuktaki tüyler bizlere tekstil için önemli bir ham madde sağlar. Bu ham madde tabi ki tavuk tüyüdür. Tüyleri yastık, kostüm gibi birçok alanda kullanmaktayız.

Günümüzde bazı hayvanların derisinden kürk ve mont yapılmaktadır. Bu birçok ülkede yasaklansa bile hala devam eden bir uygulamadır.

Tarih boyunca insanlar inek, koyun gibi büyükbaş ve küçükbaş hayvanların etinden, sütünden, yününden faydalanmış, at ve eşek gibi hayvanları yük taşımacılığında kullanmıştır.

Bu da gösteriyor ki hayvanlar insanların hayatında önemli bir yere sahiptir.

Hayvanlar için bulunmaz bir nimettir. Onlar her şekilde bize yardımcı olan canlılardır. Bir kedi, köpek veya kuş insanın en iyi dostları olabilmektedir.

İlgili sorular

1 cevap
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...