CevapBizde - Online Bilgi, Eğitim ve Soru-Cevap Sitesi

İnsülini  düşüren yiyecekler nelerdir? Kan şekerinizi kontrol altında tutmak için kullanılan yiyecekler nelerdir?
Yaşam - Sağlık kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi

1 cevap

En İyi Cevap

İnsülini  düşüren yiyecekler nelerdir?


İnsülini  düşüren yiyecekler, yapılan bazı çalışmalar sonucunda kan şekerinizi kontrol altında tutmak için birçok tedavi seçeneği mevcut fakat doktorunuza danışarak bazı besinlerle de vücudunuz için takviyede bulunabilirsiniz.

Fesleğen Yaprağı:


Fesleğen yaprakları, öjenol, metil öjenol ve karyofillen üreten antioksidanlar ve uçucu yağlarla doldurulur. Kolektif olarak bu bileşikler, düzgün bir şekilde işlev görmesi ve insüline duyarlılığı arttırmak için pankreatik beta hücrelerine (insülini depolayan ve salgılayan hücrelere) yardımcı olur. Ek bir avantaj olarak yapraklarda bulunan antioksidanların, oksidatif stresin kötü etkilerini yitirmesine yardımcı olmasıdır.

Kullanımı: Kan şekeri seviyelerini düşürmek için aç karnına iki veya üç adet fesleğen yaprağı tüketin.

Keten Tohumu:


Keten Tohumu, Yüksek lif içeriği sayesinde keten tohumu sindirime, ayrıca yağların ve şekerin uygun şekilde emilmesine yardımcı olur.

Kullanımı: Bir bardak ılık su ile aç karnına her sabah bir yemek kaşığı keten tohumu tozu tüketin. Ancak, sağlığınıza zararlı olabileceğinden, günde 2 çorba kaşığından fazla tüketmeyin.

Tarçın:


Tarçın, insülin duyarlılığını ve düşük kan şekeri seviyelerini geliştirebilir. Günde yarım çay kaşığından az olmak üzere, insülin hassasiyetini artırabilir ve kilo kontrolüne yardımcı olur, böylece kişinin kalp hastalığı riskini de azaltır.

Kullanımı: Kan şekeri düzeylerinin düşürülmesine yardımcı olmak için yaklaşık 1 gram tarçını bir ay boyunca günlük beslenmenize ekleyin.

Yeşil Çay:


Yeşil Çay, Diğer çay yapraklarından farklı olarak, yeşil çay fermente edilmez ve polifenolce yüksektir. Polifenol, kan şekerinin salınımını kontrol etmeye yardımcı olan ve vücudun insülini daha iyi kullanmasını sağlayan güçlü bir antioksidan ve hipo-glisemik bir bileşiktir.

Kullanımı: Kahvaltıdan veya yemeklerden önce bir bardak tüketin.

Not:

Kan şekeriniz çabuk yükseliyorsa ve dengesiz beslendiğinizi düşünüyorsanız bir uzmana danışarak size uygun bir diyet programı konusunda yardım alabilirsiniz

tarafından
tarafından düzenlendi

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status