CevapBizde - Online Bilgi, Eğitim ve Soru Cevap Sitesi

0 1
Üniversitelerde İÖ Ne Demek? İÖ ne demek?
Eğitim (haber, bilgilendirme) kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
0

Üniversitelerde İÖ Ne Demek? İÖ ne demek? Fakültelerde İÖ Nedir, Üniversitelerde İÖ Anlamı Nedir


Öğrenciler Üniversite tercihleri yaparken üniversite bölüm isimlerinin yanında İÖ olarak bir yazı görebilirler. Bu Yazının anlamı ise İkinci Öğretim demektir. 

Okullarda ikinci öğretim yani aksam derslerine gidecekseniz Yanında İÖ yazan bölümleri seçebilirsiniz. Bu sayede örneğin sabahları akşama kadar çalışıp, harçlığını kazanabilir akşam olunca da okula gidip derslere girebilirler.

İkinci Öğretim dersleri Birinci öğretim derslerinin bitmesi ile başlar. İkinci Öğretim dersleri geceye kadar dahi sürebilir. Bu yüzden İkinci Öğretim (İÖ) bölümlerinden birini seçecekseniz buna dikkat etmelisiniz.

Eğitim öğretim yılı boyunca ikinci öğretim bazı öğrenciler için avatantaj olabilirken bazı öğrenciler için dezavantaj olmaktadır. Öğrencilerin eğer maddi olarak imkanları varsa ikinci öğretim derslerini/bölümlerini tercih ederek kendilerini toparladıkları saatten itibaren ders almaya başlayabilirler. İsteyenler ise erkenden giderek derslerini alarak eğitim öğretimi günlük olarak tamamlamış olurlar.


Üniversitelerde İÖ; İkinci Öğretim (Akşam Eğitimi) demektir.

Genelde İkinci öğretim olarak akşam dersleri kastedilir. Ve harçları daha fazla olmaktadır. Akşam vaktinde ders alındığı için ışıklar, öğretim görevleri ve diğer ücretler daha yüksek olabilir buda fazla mastaf demektir. iö ne demek ile ilgili aramalar

iö universite nedir

ikt/iö ne demek

iktisat iö ne demek

ikinci öğretim

i.ö. nasıl okunur

yös iö ne demek

dış ticaret iö ne demek

i.ö m.ö ne demek

tarafından
tarafından düzenlendi

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status