127 kez görüntülendi
PC-Masaüstü kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
0 1
Merhaba arkadaşlar, size bi sorum olacak. Ben HP 655 marka laptop kullanıyorum işlemci AMD Radeon E1 1200 acayip kötü bilgisayar boşta iken 70 80% ram kullanıyor. Şimdi Intel core i5 480 m almak istiyorum yani yeni CPU performansı artırır mı? Ve ya hangi CPU almalıyım? Şimdiden teşekkürler

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
0
Merhaba,

Tek başına CPU artırmak sisteminizi daha iyi hale getirmez. Üstelik Laptop kullanıyorsanız CPU değiştirmeniz size faydadan çok zarar bile sağlayabilir. Çünkü Laptoplarda tüm sistem birbiri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanır. Masaüstü sistem olsaydı birbiriyle uyumlu parçaları birleştirerel istediğiniz gibi bir sistem oluşturabilirsiniz. Laptoplarda sizi alacağınız parçalar desteklenmeyebilir.

Laptoplarda CPU yu artırsanız dahi ekran kartınız ya da anakartınız uyumlu değilse hiç bir işe yaramayacaktır. Onun yerine ya yeni bir laptop almanız ya da kendinizin tasarladığınız bir masaüstü bilgisayar toplamanız daha faydalı olacaktır.
tarafından
Teşekkür ederim.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...