872 kez görüntülendi
kullanici resmi PC - Bilgisayar Oyunları kategorisinde tarafından
Call Of Duty BlackOps Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

2 Cevaplar

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

Call of Duty Minimum Sistem Gereksinimleri

Intel İşlemci : Core 2 Duo E4500 2.2GHz

AMD İşlemci : Athlon 64 X2 Dual Core 5000+

Nvidia GPU Ekran Kartı: GeForce 8600 GT

AMD GPU Ekran Kartı:  Radeon HD 4650

RAM Bellek: 2 GB

İşletim Sistemi:    Win Xp 32

Direct X: DX 9

Sabitdisk HDD Alanı: 12 GB

https://www.youtube.com/watch?v=ktz5G24BOsg

 

 

0 oy
kullanici resmi tarafından

Cevap Alıntıdır....

Her sene karşımıza farklı bir yapım ile çıkan Call of Duty serisi Call of Duty Black Ops ile oldukça başarılı bir oyun ortaya koyuyor. Oyuna başlar başlamaz karşımıza çıkan menü bizlere oyunun ne kadar farklı olduğunu hemen anlatıyor. Bir sorgu odasını gösteren menüde karşımızda ekranlar bulunuyor. Oyuna giriş yaptığınızda ise tam olarak buradan başlıyoruz ve birisi bize bir şeyler sormaya başlıyor. Bizde bu soruların cevaplarını bulmak için eski anılarımıza geri dönüyoruz. Her bir anı farklı bir bölümü oluşturuyor.

Oyun yine Call of Duty serisinin diğer yapımlarında olduğu gibi pek çok farklı yerde geçiyor. Bir bakıyorsunuz ki Hindistan dasınız bir bakıyorsunuz dünyanın bir başka ucunda. Oyunda ana karakterimiz olan Alex Mason dışında farklı karakterler ile de oynayabiliyoruz. Görevleri yapmak için ise yine ekrandaki sarı oka gitmemiz yeterli oluyor. Yani bu görev nasıl bitecek, nereden gideceğim, kimi vuracağım gibi sorularla karşılaşmıyorsunuz. Bu nedenle bu yönden oldukça basit olmuş diyebilirim.

Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri

Oyuna eklenen zombi modu ise oldukça zevkli olmuş. Bu mod içerisinde üzerimize gelen zombi gruplarına karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz. İster online olarak arkadaşlarımız ile isterse de tek başımıza bu modu oynayabiliyoruz. Zombi öldürdükçe puan alıp yeni silahları açabiliyoruz. Ayrıca kapı ve pencereleri tamir ederek onları yavaşlatabiliyoruz. Bu da oldukça orijinal olmuş.

Oyunun grafik kalitesi ise çıkış yılına bakacak olursak oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle çeşitli efektlerin ve animasyonların mükemmel yapıldığını söylemeliyim. Savaş sırasındaki patlamalardan, bombalara ve dumanlara kadar her şey oldukça gerçekçi görünüyor. Ayrıca karakter kaplamaları ve çevre dokuları da oldukça çeşitli olmuş. Gördüğünüz bir adamı ikinci kez göremiyorsunuz.

Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  

Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri  Call of Duty: Black Ops Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Black Ops sistem gereksinimleri için yayınlanan bilgilerde zaten eski bir oyun olmasından dolayı sadece önerilenlere bakmak istiyorum. Önerilen işlemci olarak bizlerden Intel Pentium Dual Core ya da eşdeğer bir AMD işlemci istenilmiş. Günümüzdeki bilgisayarların artık genelde i5 işlemciler kullandığınız düşünürsek bu oldukça makul bir gereksinim.

Ekran kartında ise önerilen olarak Nvidia GeForce GTS 240 veya ATI Radeon HD 4850 isteniliyor. Oyunun kaliteli grafiklerine baktığımızda bu kartlar oldukça normal. Şimdi olmasa da oyunun çıkış yıllarında tam detaylarda oynamak oldukça zor olmalıydı.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...