CevapBizde - Online Bilgi, Eğitim ve Soru Cevap Sitesi

0 2

Usb flash sürücünden windows 7 nasıl yüklenir? Usb belleği windows 7 kurulumu yapar hale getirmek ?

Windows kategorisinde tarafından

2 Cevaplar

0 beğenilme 0 beğenilmeme
En İyi Cevap
0

Sizin ihtiyacınız olan yazılım Windows 7 USB/DVD Download tool yazılımı. Bu yazılım sayesinde windows 7 veya windows 8 işletim sistemlerinden birini kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan yazılımlar:

Windows 7 Usb DVD yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Ücretsiz ISO Yaratıcı buradan indirebilirsiniz.

 

  1. Yazılımları indirdikten sonra kurulumunu yapın.
  2. Ücretsiz ISO yaratıcı yazılımı ile Windows 7 DVD kalıbını oluşturun. Bu işlem sonunda .iso uzantılı bir dosyaya sahip olacaksınız.
  3. Windows 7 usb dvd yazılımını çalıştırın.
  4. USB belleğinizi bilgisayarınıza takın.
  5. Açılan ilk ekranda .iso uzantılı windows 7 kalıbını seçin.
  6. 2.Aşamada USB Device seçin.
  7. 3.Aşamada listeden(birden fazla USB bellek takılıysa) USB belleğinizi seçin
  8. Begin Copy butonunu tıklayın

Bu işlemler bittiğinde kurulumu yapmak istediğiniz bilgisayara USB belleği takın ve bilgisayarı açın.

Bilgisayarınızın açılış önceliğini USB olararak değiştirmeyi unutmayın.

(Alıntıdır.)

tarafından
tarafından seçilmiş
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0
Bilgisayarı USB veya Windows 7 Yükleme Diskinden Başlatma

Bilgisayarınıza Windows  yüklerken bilgisayarınızın Windows 7 yükleme diski veya USB flash bellekten başlamasını istiyorsanız aşağıdaki seçenekleri yapmanız gerekiyor.

Windows 7’yi yükleme diskinden veya USB flash sürücüden başlatmak için

1. Bilgisayarınızı açın, Windows 7 yükleme diskini veya USB flash sürücüyü takın ve ardından bilgisayarınızı kapatın.

2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

3. Yapmanız istendiğinde herhangi bir tuşa basın ve ardından görünen yönergeleri uygulayın.

4. Windows yükleme sayfası göründüğünde, yükleme işlemine başlamak için Şimdi yükle’yi tıklatın veya sistem kurtarma seçeneklerine erişmek için Bilgisayarınızı onarın’ı tıklatın.

5. Yönergeleri izleyin.

Yukarıdaki seçenekleri yapmanıza rağmen eğer Windows Yükleme sayfası görüntülenmez ve herhangi bir tuşa basmanız istenmezse, bilgisayarınızın ilk başlangıç aygıtı olarak DVD sürücüsü veya USB flash sürücü kullanmasını belirtmeniz gerekebilir. Bunu yapmak için bilgisayarınızın temel giriş/çıkış sistemindeki (BIOS) ayarları değiştirmeniz gerekebilir.

ÖNEMLİ; Yeni bilgisayarların çoğu bir USB aygıtından başlatılabilir, ancak daha eski bazı bilgisayarlarda bu özellik olmayabilir.

Bilgisayarınızın BIOS’undaki başlangıç ayarlarını değiştirmek için

BIOS ayarlarınızı değiştirmeden önce, bilgisayarınızla gelen bilgileri denetleyin veya bilgisayar üreticisinin web sitesine gidin. BIOS’a erişmek ve ayarları değiştirmek için belirli yordamlar bilgisayar üreticinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir veya BIOS ayarlarını değiştirmeden bilgisayarınızın hangi başlangıç aygıtını kullanacağını seçebilirsiniz.

ÖNEMLİ; BIOS ayarlarını değiştirirken dikkatli olun. BIOS arabirimi ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır ve bilgisayarınızın düzgün şekilde açılmasını engelleyen bir ayarı değiştirmek mümkündür.

1. Bilgisayarınızı açın, Windows 7 yükleme diskini veya USB flash sürücüyü takın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2. Daha yeni bilgisayarlar genellikle başlatma (veya önyükleme) menüsü gösterir. Başlangıç menüsünde, “BIOS kurulumu”, “BIOS ayarları” veya benzer bir seçeneği belirleyin. İzlenecek adımlar BIOS üreticisine göre değişir. Genellikle, bilgisayarınızı açtıktan hemen sonra Windows başlatılmadan önce bir tuş (F2, F12, Delete, Esc gibi) veya tuş kombinasyonuna basmalısınız. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma istemi görününceye kadar beklemeniz, sonra da bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatarak bir kez daha denemeniz gerekir.

3. BIOS ayarları ekranı görüntülenir. BIOS ayarları ekranında, “Önyükleme sırası” veya buna benzer biçimde adlandırılan seçeneği belirleyin. Önyükleme sırası ayarları, “Gelişmiş ayarlar” veya buna benzer bir başlık altında da listelenmiş olabilir.

4. İlk başlangıç aygıtı olarak DVD veya USB flash sürücünüzü seçin. (USB flash sürücü “Çıkarılabilir aygıtlar” veya buna benzer bir başlık altında listelenmiş olabilir.)

5. Ayar değişikliklerini kaydedin ve sonra BIOS’dan çıkın.

6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından daha önce açıklandığı gibi yükleme diski veya USB flash sürücüden Windows 7’yi başlatın.
tarafından

İlgili sorular

1 cevap
28 Ekim 2015 Windows kategorisinde Admin tarafından soruldu
1 cevap
29 Ocak 2016 Cep Telefonları kategorisinde misafir tarafından soruldu
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status