1.2k kez görüntülendi
kullanici resmi Antivirüs - Güvenlik kategorisinde tarafından

AdwCleaner Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

AdwCleaner Nedir?

adwcleaner nedir

AdwCleaner, bilgisayarınızı kullanırken zamanla yüklediğiniz programlar ya da uygulamalar içerisinde yer alan adware ve malware gibi zararlı yazılımların bilgisayarınızdan temizlenmesini sağlayan uygulamalardan biridir.

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden biri internet ana sayfalarının istenmeyen yazılım ile karşı karşıya kalmasıdır. Bazı durumlarda ana sayfa değişikliği yapsalar dahi yüklenen programlar ve uygulamalar buna izin vermeyebilir. Bu sebeple temizleme araçlarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Bir çok bilgisayar temizleme aracı olmasına rağmen AdwCleaner bu konuda kullanıcılara rahatlık sunmaktadır.

AdwCleaner, bilgisayarınıza siz farkında olmadan yüklenen istenmeyen yazılımları kaldırmak için kullanabileceğiniz, Malware (Kötü amaçlı yazılım), Toolbar (Internet explorer, Chrome, Firefox gibi tarayılara kendini ekleyen araç çubuğu) gibi zararlıları ve Browser Hijacker - tarayıcı gaspçılarını temizleyen ücretsiz bir yazılımdır.

AdwCleaner kullanarak Malware, Toolbar, Browser Hijacker yazılımları kolayca temizleyebilirsiniz.

AdwCleaner hedefindeki yazılımlar, genelde sizin internetten indirdiğini ücretsiz yazılımlarla beraber indirilen ve siz farkında olmadan bilgisayarınıza yüklenen yazılımlardır.

Toolbar, Malware, Browser Hijacker yazılımlar, siz farkında olmadan kendilerini yüklerler, bunu sonucunda bilgisayarınız yavaşlar, istenmeyen reklam pencereleri açılır, Internet explorer, Chrome, Firefox gibi internet tarayıcılarının varsayılan arama moturu değişir, açılış sayfanız değişir.

AdwCleaner bu tür istenmeyen yazılımları temizlemek için tasarlanmıştır.


AdwClener nasıl kullanılır:

adwcleaner resimli anlatım

Bunun için öncelikle programı bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekmektedir. Kurulum tamamlandıktan sonra program içerisinde tara sekmesine tıklıyorsunuz. Bilgisayarınızda yer alan bütün kötü yazılımları birkaç dakikada bulabiliyor. Klasik bilgisayar temizleme araçları gibi çıkan dosyaları temizleme işlemi için adımları takip ederek temizleme işlemini başlatıyorsunuz.

Kötü yazılımları temizleme araçları arasında çok kolay ve pratik olan AdwCleaner bir çok bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılmakta. Derinlemesine dosyaları temizleyerek sorunlu dosyaları da onarma imkanı sunabilmektedir.

AdwCleaner İNDİR!

Kaynak: bilgiustam.com
Kaynak: uzmanim.net

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...