595 kez görüntülendi
kullanici resmi Android kategorisinde tarafından

Android'de Ekran Görüntüsü Videoaya Nasıl Alınır? Android’te Ekran Videosu Çekme Nasıl Olur?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Android’te Ekran Videosu Çekme

androidekrançekme

Android telefonunuz tada tabletiniz ile oynadığınız oyunları ya da başka şeyleri kaydetmek isteyebilirsiniz. Android cihazlarda ekran videosu çekmek oldukça kolay. Bu yazımızda Android cihazınızla ekran videosu çekmeyi nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Başlangıç

Android telefonunuz ile video çekebilmeniz için öncelikle cihazınızın rootlu olması gerekiyor. Her cihazın root işlemi farklı olduğu için cihazınızın root işleminin nasıl yapıldığını Google’da arama yaparak bulabilirsiniz. Bu işlemi yapmak kendi inisiyatifinizdedir. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, root işine girmemenizde fayda var.

Video Çekme Uygulaması

Android telefonunuz ile ekran videosu çekmek için Screencast adlı uygulamayı demo olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz alternatif olarak SCR Screen Recorder uygulamasını deneyebilirsiniz.

İlk Açılış

Screencast uygulamasını ilk açtığınızda sizden Root erişimi ister. Siz onay verdikten sonra uygulama açılır.

Screencast Ayarları

Screencast uygulaması açıldıktan üstten en sağda yer alan dişlilerin bulunduğu sekmeye tıklayarak ayarları açıyoruz. Ayarlardaki seçeneklerini telefonunuzun performansına göre ayarladığınız takdirde çok iyi verim alabilirsiniz. Ayrıca uygulamanın tüm ayarlarını kullanabilmek için ücretli sürümü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

ekranvideosu

Video Çekmeye Başlama

Uygulamanın ana ekranına en soldaki sekmeye tıklayarak geri döndükten sonra video kaydetmeye başlayabilirsiniz. Video çekme öncesi arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatmak video performansında artış sağlayacaktır.

ekranvideosuçekme

Videoyu Bitirme

Video çekmeyi bitirmek için bildirimlerdeki Screncast bildirimine tıklayabilirsiniz. Ya da tekrar Screencast uygulamasını açarak videoyu başlattığınız butona tıklayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Android cihazlarda video çekmek göründüğü kadar zor değil. Cihazınız Rootlu olduktan sonra video çekmek oldukça kolay.


Kaynak: shiftdelete.net

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...