307 kez görüntülendi
kullanici resmi Android kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Android İçin En İyi Antivirüs Programı Hangisi?

notu ile kapatıldı: Arşivsel Soru!

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

Bunun için en iyi yöntem:

Ayarlar - Güvenlik - Bilinmeyen Kaynaklar- Kapat

Telefonun AYARLAR menüsünden Bilinmeyen Kaynakları kapat. Telefona market dışı uygulama kuramazsın. Antivürüs programlarından daha etkili bu yöntem.
Antivirüs programları Ram ve Şarj yemekten baska bi işe yaramaz.

Ama ben yinede antivürüs programı kullanmak istiyorum derseniz şu programları kullanabilirsiniz:

1) Comodo Security & Antivirus

comodosecurity

Comodo'nun hem masaüstü PC'lerde hem de Android cihazlarda etkili antivirüs çözümleri sunduğunu söyleyebilirim. Hazırladığı Comodo Security & Antivirus uygulaması sayesinde kullanıcıların mobil cihazlarında zararlı yazılımlardan korunmalarını sağlıyor ve buna ek olarak bazı ilginç özellikler de barındırıyor.

Kişi ve numara engelleme kabiliyetleri, kullanıcıya özel gizli depolama alanı, hırsızlara karşı koruma, görev zamanlama ve hafıza temizleme gibi pek çok farklı alanda araçlar sunan uygulamanın genel bir güvenlik ve performans çözümü haline geldiğini de belirtmek gerek.

2) CM Security Antivirus AppLock

cm security

CM Security Antivirus AppLock uygulaması, Android cihazlarında kişisel güvenliğini garanti altına almak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir diğer antivirüs uygulaması. Özel fotoğraf kasası, şifreli giriş olanağı, uygulamaları gizleme veya şifreli giriş sağlama gibi çeşitli imkanlar sunan uygulama, bunun yanında şifreyi yanlış giren kişilerin gizli bir şekilde fotoğrafını da çekiyor ve telefonunuzun sizden izinsiz kurcalanması halinde bu konu hakkında fikir edinebiliyorsunuz.

Zararlı yazılımlara karşı otomatik bir koruma sağlayan CM Security Antivirus AppLock, çocuk kilidi özelliği sayesinde telefonunuzun veya tabletinizin ayarlarının kurcalanmasına da engel oluyor. Böylece çocuklarınız telefonunuzu alsalar dahi herhangi bir şekilde ayarlarına müdahale edemiyorlar. Şüpheli ve kişisel bilgilerinize el atan uygulamalar olduğunda hemen sizi uyaran ve uygulamayı engelleyen CM Security Antivirus AppLock'ı denemeden geçmeyin derim.

3) 360 Security

360security

360 Security uygulaması, az önceki alternatiflere göre biraz daha antivirüs odaklı bir güvenlik uygulaması olarak karşımıza çıktı. Uygulama devamlı olarak çalışan ve yeni yüklenen uygulamaları gözden geçiriyor ve riskli davranışlarda bulunanlar konusunda kullanıcılara bilgi sunuyor. Fakat diğer uygulamalar kadar geniş seçeneklere sahip olmasa da pil tasarruf modu gibi pil tüketiminin kritik olduğu anlarda devreden çıkmasını sağlayan bazı özelliklere sahip.

Mobil cihazınızda bulunan gereksiz verileri de temizleyebilen ve bellek optimizasyonuna imkan tanıyan 360 Security uygulamasına göz atmadan geçmeyin derim.

4) Sophos Free Antivirus and Security

sophorsecurity

Sophos Free Antivirus and Security uygulaması, gelişmiş antivirüs ve malware denetimlerinin yanında uzaktan komut alma desteğiyle de göz dolduruyor. Böylelikle mobil cihazınızın bir şekilde çalınması ya da kaybolması halinde önceden tanımladığınız bir numaradan kendi telefonunuza SMS gönderebiliyor, Sophos'un bunu algılamasını sağlayarak tüm telefonda yer alan verileri yok etmesini isteyebiliyorsunuz.

Tabii ki alarm çaldırma, cihazı bulan kişiye mesaj gösterme, SIM kart çıkarıldığında bunu bildirme gibi bazı özellikler de yine uygulamanın güvenliğe ne kadar kıymet verdiğini ortaya koyuyor. Web tarayıcılardan gezilen sitelerden bulaşabilecek virüslere karşı da etkili olan uygulama, neredeyse tamamen bütünsel bir antivirüs uygulaması diyebilirim.

5) Malwarebytes Anti-Malware

malware

Malwarebytes PC kullanıcıları için oldukça kaliteli güvenlik yazılımları üreten şirketler arasında ve şirketin Android için hazırladığı Malwarebytes Anti-Malware uygulaması da mobilde aynı şekilde sıkı bir güvenlik sistemi oluşturuyor. Trojanlar, klasik virüsler, zararlı kodlar ve kişisel veri erişimleri hallerinde kolayca bunlara engel olabilen uygulama, aktif taramanın yanında tüm sistem taraması gibi ekstra önlemleri de içerisinde barındırıyor.

Tüm uygulamalarınızın genel güvenliği hakkında da bilgiler sunabilen ve listeler oluşturabilen uygulama, hafifliği ve telefonu yavaşlatmamasıyla da dikkat çekiyor.

6) Bitdefender Antivirus Free

bitdefender

Bitdefender, uzun yıllardır masaüstü bilgisayarlar için antivirüs programları yayınlıyor ve Android için hazırladığı ücretsiz Bitdefender Antivirus Free uygulaması da bu konuda oldukça işe yarar uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamanın en dikkat çekici yanı ise bulut virüs tanımlama sistemlerinden faydalanarak mobil cihazınızda yüzlerce megabaytlık virüs tanımlarını barındırmaya ihtiyaç duymaması.

Pil tüketimi ve hız konusunda bir sıkıntı yaratmayan Bitdefender Antivirus Free, yeni yüklediğiniz uygulamaları devamlı olarak kontrol edebiliyor ve özel hiç bir ayar mekanizmasına da ihtiyaç duymuyor. Hiç bir ayara ya da butona dokunmadan virüslerden korunmak isteyenler uygulamadan faydalanabilirler.


Kaynak:blog.tamindir.com

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...