227 kez görüntülendi

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

Uzun Ömürlü Akıllı Telefon Bataryasının Sırları!

En beklenmedik zamanda biten bataryaların ömrü, alınacak basit birkaç önlemle eskisinden daha uzun duruma getirilebilir. 

 

1. Telefonu İlk Aldığımızda %100 Şarj Edin!


Bir telefonun bataryasını en sağlıklı kullanmanın sırrı, telefonu ilk aldığımız gün başlar. Telefonu paketinden çıkarıp incelerken, ilk yapmamız gereken telefonu direk şarja takmaktır. Bataryanız %100 olmadan telefonu çıkarmamalıyız, tamamen dolsa dahi 1-2 saat daha şarjda bekletmeliyiz. Telefonun ilk şarjı bataryanın düzenli çalışması için çok önemlidir. Bu ilk kuralı yerine getirmemiz daha verimli bir bataryaya sahip olmamızı sağlar.


2. Gereksiz Uygulamaları ve Kullanılmayan Özellikleri Kapatın!


Cep Telefonlarının günümüzde daha çok işlevle beraber geldiği herkesçe bilinen bir durum. Batarya kullanımın en verimli yolu doğru telefon kullanımıdır. Telefon ekranımızın gereğinden parlak olması, arka planın hareketli temalardan oluşması, gereksiz uygulamaların açık olması, telefon sesinin ve titreşimin açık olması doğal olarak şarjı etkileyen ana faktörlerin başında gelir. Ancak bunların hepsini devre dışı bırakmak akıllı cihazımızın olmasının bir anlamı olmadığını gösterir. Yani telefonumuzun bu özelliklerini tamamen kapatmak, bizi cihazdan soğutacağı için bu özellikleri minumum orta düzeyde kullanmalıyız.
Bir kaç tavsiye:
Bunun dışında Bluetoothu çok fazla kullamayın, kapatın ve ekran parlaklığını gerelsiz yere açmayın.Sadelikten yana olun. GPRS, 3G ve Wİ-Fİ Ağlarını kapatın. Telefonun düşük sinyal alması da telefonun daha fazla şarj harcamasına neden olur. Son olarak Pili İki Senede Değiştirin.

3. Orjinal Şarj Aleti ve Data Kablosunun Önemi

Apple, Samsung, Sony, LG, HTC, Nokia ve daha birçok marka telefon için piyasada çeşitli şarj aleti bulunuyor. Ancak her zaman Telefon Markanızın orjinal şarj aletlerini kullanın.Şunu belirtmekte de fayda var ki her farklı marka şarj cihazı ve data kablosu telefona zarar vermez. Ama bataryanızın ömrüne önem veriyorsanız seçimlerinizi orjinal ürünlerden yana kullanmalısınız.

İlgili sorular

1 cevap
9 Nisan 2019 Sosyal Bilgiler kategorisinde Admin tarafından soruldu
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...