116 kez görüntülendi
kullanici resmi Domain (Alanadı) İşlemleri kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

Google Alan Adı İçin Ne Kadar Ödedi? Google Alan Adı İçin Sanmay Ved'e Ne Kadar Ödedi?

notu ile kapatıldı: Arşivsel Soru!

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

google alan adı

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Google'ın alan adının kullanım hakkını uzatmayı unutması nedeniyle "google.com" kısa süreli boşa düşmüştü. Bunu değerlendiren eski bir Google çalışanı olan Sanmay Ved, 1-2 dakikalığına Google'ın sahibi olmuştu.

Ancak bu macerası kısa süren Ved'in işlemi iki dakika içinde Google tarafından iptal edilmişti. Bu hadise üzerine açıklama yapan Google, Sanmay Ved'e ödül babında bir ödeme yapacağını duyurmuştu.

Google'ın Ved'e yaptığı ödemenin miktarı da birçok kişi tarafından merak ediliyordu. Bu merakları gidermek adına açıklama yapan Google Güvenlik servisi, 6006.13 dolarlık bir ödül ödemesi yaptıklarını duyurdu.

Siz de eminim, neden 6000 değil de 6006.13 dolar ödül verildiğini merak ediyorsunuzdur. Rakamlara biraz dikkatli baktığınızda, aslında bu rakamların Google'ın sayılarla yazılışı olduğunu göreceksiniz.

google alan adı

"G" harfi yerine "6", O harfi yerine "0", "L" harfi yerine "1" ve "E" harfi yerine de "3" harfini koyan Google, böylece kendisinden ismini alan Ved'e ismi kadar ödeme yapmış oldu.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...