126 kez görüntülendi
kullanici resmi Mobil Genel (Tümü) kategorisinde tarafından

2015 yılının En çok indirilen Android ve IOS Uygulamaları hangileridir?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

ABD merkezli programlama ve reklam şirketi Drawbridge, 2015 yılının son çeyreğinde, Android ve iOS kullanıcıları tarafından en çok kullanılan uygulamaları açıkladı.

Sosyal medya, fotoğrafçılık ve oyun gibi uygulamaların geride kaldığı listede; ilk sıralarda “güvenlik ve yönetim uygulamaları” yer aldı.

Clean Master zirvede!

Uygulamaların temp dosyalarını silmeye ve RAM'i temizleyeme yarayan Clean Master, Android platformunda en çok indirilen uygulama oldu.

CM Security Antivirus uygulaması ise ikinci sırada yer aldı. Super-Bright LED Flashlight, Kasım ve Aralık aylarında listenin 3. sırasında yer almayı başardı.

Aralık ayındaki Mackolik uygulamasının yükselişi ise gözlerden kaçmadı.

android uygulamalar


iOS'e eğlence uygulamaları damgasını vurdu

İşin iOS boyutunda ise son üç aylık periyotu baz alan araştırmada, her ay farklı bir uygulama, kullanıcıların ilk tercihini oluşturdu.

Ekim ayında Tango, Kasım ayında iFunny, Aralık ayında ise Words With Friends, ilk basamakta yer aldı. App Store üzerinden en çok indirilen uygulamalara genel olarak baktığımızda, iOS kullanıcılarının daha çok eğlence türündeki uygulamaları tercih ettiğini görebiliyoruz.

iosuygulamalar


Kaynak:shiftdelete.net

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...