829 kez görüntülendi
kullanici resmi İnternet Terimleri kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

Gmailify nedir? Gmailify ne işe yarar?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Gmailify Nedir?

Gmailify, Google artık Gmail’e Gmail hesabınız olmadan giriş yapmanıza müsaade ediyor. Google, takriben bir sene önce Yahoo ve Outlook.com servislerinin de Gmail’e ilave etmesine müsaade ederek ehemmiyetli bir teşebbüse imzalamıştı.

Bu sayede @outlook.com ve @yahoo.com uzantılı e-posta hesaplarınızı Gmail’e ilave ederek tıpkı Google hesabıymış gibi kontrol edilebiliyordu. Şirket bu sefer desteği biraz daha genişleterek buna Gmailify ismini verdi.

Gmailify servisi ile beraber artık ilave edebilen e-posta servisleri ile ilgili sınırlar da ortadan kalkmış oldu. Rastgele uzantıya sahip bir e-posta adresini akıllı telefonunuzun Gmail uygulamasına ilave ettiğinizde Gmail hesabı ile beraber sahip olduğunuz tüm özellikleri kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

gmailify nedir

Gmailify'nin Özellikleri:

Microsoft Outlook veya Yahoo! Mail gibi e-posta sağlayıcılarından alınan hesapları Gmail adresine bağlamaya olanak sağlayan "Gmailify" ile sunulan özellikler şunlar:

- Gmail’in spam koruması,

- Türe göre otomatik e-posta sıralama (Sosyal, Güncellemeler, Tanıtımlar),

- Gelişmiş arama operatörleriyle daha hızlı arama,

- Tüm e-postalarınıza tek bir yerden bakma kolaylığı,

- Mobil cihazlarda daha iyi posta bildirimleri.

gmailify nedir


Gmail'in Gmailify özelliği ile neler yapılabilir?

Hesabınızı bağlama işlemini gerçekleştirirken, Gmail dışı adresinize gönderilen iletileri yanıtlamak için hangi “gönderen” adresinin kullanılacağını seçebiliyorsunuz. “Gönderen” adresini, Android Gmail uygulamasındaki Ayarlar‘dan istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz.

gmailify-1Gmail’de bir e-postayı arşivlediğinizde, diğer e-posta sağlayıcısında “Arşiv” adında bir klasör oluşturuluyor. Diğer sağlayıcının (ör. mail.yahoo.com) sitesine giderek postalarınızı kontrol ettiğinizde, arşivlenmiş e-postalarınızı “Arşiv” klasörü altında bulabiliyorsunuz.

Gmail’deki etiketler, diğer sağlayıcılarda klasörler olarak gösteriliyor. İletinize, “Tatil” gibi bir etiket eklediğinizde Gmail, e-posta sağlayıcınızda “Tatil” adında bir klasör oluşturuluyor. Ardından da, ilgili iletiyi bu klasöre yerleştiriliyor.

Yahoo Mail, Hotmail ve Outlook.com uzantılı e-posta hesaplarınızı Gmail üzerinden nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilir, Gmailify ile ilgili tüm özelliklere ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili sorular

1 cevap
1 cevap
30 Ekim 2015 İnternet Terimleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...