442 kez görüntülendi
kullanici resmi Genel Kültür kategorisinde tarafından

UNICEF Nedir? UNICEF Hakkında Bilgi Verir Misiniz?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

UNICEF Nedir?

UNICEF çocuk hakları ile ilgili bir kuruluştur.

UNICEF'in açılımı Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu'dur. Bu kuruluş çocuk haklarını savunmak konusunda dünyada en önde gelen isimdir. Bu örgütün çalışmaları dünya çapında yürütülmekte ve bu sayede çocuk hakları konusunda kalıcı çözümler üretilebilmektedir. Bu örgütün çalışmalarının temelini dünyadaki çocukların hepsinin hem bedensel hem de zihinsel ve sosyal açıdan en iyi şekilde gelişmesi oluşturmaktadır.

Kuruluş 158 ülkede ve bölgede hizmet vermektedir. Örgüt dünyadaki çocukların sağlık, eğitim, fiziksel ve bedensel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmaktadır. Yapılan çalışmalar ile anne babalar ve öğretmenler aracılığıyla çocuklara en iyi şekilde hizmet verilmesi amaçlanmaktadır. Örgüt, temel amacını çocuklara uygun bir dünya yaratmak olarak açıklamaktadır. Örgütün gene müdürü Carol Bellamy’dir. Kurucu üyeler arasında ülkemiz de yer almaktadır.

image

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...