134 kez görüntülendi
kullanici resmi İnternet - İnternet Siteleri kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

Gmail Nedir? Gmail Hesap Açma ve Gmail Hesap Silme Nasıl Olur?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

Gmail Nedir?

Gmail, dünyaca ünlü arama motoru olan Google tarafından sunulan reklam destekli ve ücretsiz bir e-posta hizmetidir. E-posta kullanıcıları Gmail'e web sürümünden ayrı olarak istedikleri taktirde POP3 ve IMAP4 gibi güvenli protokolleri kullanarak da erişim gösterebilirler. Gmail ilk defa 1 Nisan 2004 tarihinde kapalı beta olarak yayın hayatına başladı ve sadece davetiye aracılığıyla kullanılabilir olarak devam etti. Şubat 2007 Yılındaysa Gmail beta sürecinden tamamen sıyrıldı ve tüm internet kullanıcılarının kullanabileceği şekilde tekrardan yayınlandı.

Google'ın E-posta ve kimlik tanıma hizmeti olan Gmail hesabına sahip olarak sadece bir posta kutusuna değil, ayrıca Google'ın sunmuş olduğu diğer servislerden de faydalanmaya başlayabilirsiniz. Aynı hesabınızı hem Google'ın sosyal ağı olan Google Plus içerisinde hem de YouTube içerisinde kullanabilirsiniz.

image


Gmail Hesap Açma

Gmail hesabı sahibi olmak için https://accounts.google.com/signup?hl=tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Formu doldurduktan hemen sonra Gmail hesabınız ve Gmail hesabınızla birlikte Google hesabınız kullanıma hazır hale gelecektir.


Gmail Hesap Silme

Sahibi olduğunuz herhangi bir Gmail hesabını dilerseniz silerek erişilmez hale getirebilirsiniz. Gmail hesabınızı silmek için Gmail içerisinde yer alan “Hesap tercihleri” bölümüne giriş yapın ve bu kısımda karşınıza gelen “Hesabınızı veya hizmetleri silin” seçeneğine giriş yapın. Bu sayfa içerisinden alt kısımda yer alan “Google hesabını ve verileri sil” seçeneğine tıklayın. Bu aşamadan sonra hesabınızı silmek istediğinize eminseniz alt kısımda yer alan her iki boşluğu da işaretleyin ve “Hesabı sil” seçeneğine tıklayın. Hesabınızı sildikten sonra artık verileriniz erişilmez olacaktır. Şayet içerisinde önemli ve kaybetmek istemediğiniz mailleriniz varsa hesabınızı tamamen silmeden önce yedekleme menüsünden bir yedek indirmesi gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak: https://m.wmaraci.com/nedir/gmail

Daha Fazlası İçin: https://wmaraci.com/nedir/

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...