103 kez görüntülendi
İnternet Terimleri kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
0 1

HTTP Nedir? HTTP Ne İşe Yarar?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
 
En İyi Cevap
0

HTTP Nedir?

HTTP (Hyper-Text Transfer Protocol) yani Türkçesiyle Hiper-Metin Transfer Protokolü belli bir kaynak bazlı olarak dağıtılan ve ortak kullanılan bir çeşit ağ erişim kuralıdır. Http ile özellikle web tarayıcısı kullandığımız her yerde karşılaşıyoruz ve internet sitelerine giriş yapmadan önce ağ iletişiminin tam olarak doğru şekilde gerçekleşebilmesi için http komutunu kullanıyoruz. Çoğu zaman bizler yazmıyor olsak dahi kullandığımız tarayıcılar otomatik olarak internet adreslerinin başında http komutunu eklemektedir.

HTTP Nedir? HTTP Ne İşe Yarar?


Http Ne İşe Yarar?

İnternet tarayıcınızı açıp bir web sitesine giriş yapmak için adresini başında http koyarak yazıp enter tuşuna bastığınızda, aslında web tarayıcınız bağlanmak istediğiniz internet sitesinin web sunucusunda bir http komutu gönderir. İstek ve cevap olarak yanıtlanan bu olayın gerçekleşmesinin sonucundaysa karşınıza web sitesi getirilir.

HTTPS NEDİR?


Kaynak:wmaraci.com

İlgili sorular

1 cevap
30 Ekim 2015 İnternet Terimleri kategorisinde misafir tarafından soruldu
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...