398 gösterim
PC-Masaüstü kategorisinde 0 1

Readyboost nedir? Readyboost ne işe yarar?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

düzenledi
 
En İyi Cevap
0

Readyboost nedir? Readyboost ne işe yarar?

ReadyBoost özelliği Windows Vista ile geliştirilmiş, flash bellekteki boş alanı RAM veya sanal bellek olarak kullanılmasını sağlayan teknolojidir.

ReadyBoost, çoğu USB flash sürücü ve flash bellek kartındaki depolama alanını kullanarak bilgisayarınızı hızlandırabilir. Bilgisayarınıza ReadyBoost uyumlu depolama aygıtı taktığınızda, Otomatik Kullan iletişim kutusu size ReadyBoost ile bilgisayarınızı hızlandırma seçeneği sunar.

Bu seçeneği belirlerseniz, bu amaçla kullanmak üzere aygıtta bellek miktarını seçebilirsiniz. Aygıtı ReadyBoost ile çalışmak üzere ayarladığınızda, Windows en iyi performans için kullanmanıza izin verdiği önerilen alan miktarını gösterir. ReadyBoost'un bilgisayarınızı verimli olarak hızlandırması için, flash sürücü veya bellek kartında en az 1 gigabayt (GB) kullanılabilir alan olmalıdır.

Aygıtınızda ReadyBoost için kullanılabilir yeterli alan yoksa, sisteminizi hızlandırmak için kullanmak isterseniz aygıtta alan boşaltmanızı söyleyen bir ileti görürsünüz. ReadyBoost'u özel bir flash sürücü veya başka çıkarılabilir depolama aygıtı için etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Readyboost nedir? Readyboost ne işe yarar?

İlgili sorular

1 cevap
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...