400 gösterim
Genel Kültür kategorisinde 0 1

Toplumsal Dayanışma Nedir? Toplumda dayanışma olmasaydı neler olurdu?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

seçti
 
En İyi Cevap
0

Toplumsal Dayanışma Nedir?

Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.


Toplumda dayanışma olmasaydı neler olurdu?

Dayanışmanın olmadığı yerlerdeki en büyük sorun yok olma tehlikesidir dayanışma çağımızın en büyük ihtiyacı olmakla birlikte en büyük eksikliğidir. Dayanışmanın olmaması insan tarihini bitirmekte ve bizi bir felakete sürüklemektedir. Dayanışma güçlü ve güçsüzlerin eşit olması iyi ve güzel bir hayat ve parlak bir gelecek getirir.ve bunlar insanın aklına ister istemez yeni ve çok güçlü bir soru getirir. Dayanışma olmasaydı insan hayatında ne gibi eksiklikler olurdu? Dayanışma olmasaydı insan var olur muydu? Bu sorunun cevabı günümüzde bu durum felaket olarak söylenir. Dayanışma bir insanı oluşturan en baş manevi kavramdır. Dayanışma bir insanı kökten değiştirebilir. Günümüz insan oğlunda bu pek görülmese de hala var olmaktadır dayanışma bir güç gösterisidir dayanışma insan oğlunu güçlü kılar bunun sebebi hayattan aldığızevkdir bu insana onu kollayanlar insanlar olduğunu gösterir.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...