299 kez görüntülendi
kullanici resmi İş - Para Kazanma kategorisinde tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi

YouTube Nasıl Kanal Açılır ?

2 Cevaplar

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap
Youtube'da Kanal Açmak

Bir Google hesabınız var ve YouTube hesabınızı açtınız. Google hesabınız olması, YouTube’da kanalınız olduğu anlamına gelmez.

Bunun için bir kaç adım yapmanız gerekiyor:

• YouTube’a hesabınızla bağlanarak oturum açın.

•Sol üst köşedeki seçeneklerden ‘kanal oluştur’ bölümüne gidin.

•Ayrıntıları kontrol edin ve ‘tamam’ı tıklayarak kaydedin. Yeni kanalınız oluştu!

Geriye keyiflice kanalınıza içerik yüklemek, görselliğini düzenlemek kalıyor.
Bir profil fotoğrafı, bir kanal fotoğrafı seçin, bunları hizalayarak yerleştirin.
Kısa bir açıklama yazısı yazın, web sayfanız (varsa) ekleyin ve kanalınızın keyfini çıkarın!
0 oy
kullanici resmi tarafından
Yapman gerekenleri kısa olarak açıklayacağım:

İlk önce yaratıcı bir kanal ismi düşünmelisin. Kanal isminde "Xx,Gaming" gibi kelimeleri kullanmamalısın. YouTube aracılığıyla fotoşop dersleri öğrenmen gerekebilir. Zira iyi bir logo ve kapak tasarımı kanalını ilgi çekici yapmakla beraber kanalının kaliteli görünmesini de sağlayacaktır. Madem video çekip yüklemek istiyorsun,o zaman kaliteli bir kayıt programının olması gerekir. Action!,Bandicam,Dxtory,Fraps gibi programları kullanmayı öğrenmen gerekir. Videoyu çektin. Diyorsun ki "Boyutu çok büyük oldu. YouTube'a yüklenmesi çok zaman alır!" İşte bu aşamadan sonra Premiere Pro,Vegas Pro gibi programları kullanmayı öğrenmen gerekiyor. Bunları öğrenerek videolarını render edebilir ve YouTube'a yüklenecek hale getirebilirsin. Alternatif olarak daha basit bir program arıyorum dersen basit multimedya işlemleri için kullanılan Camtasia Studio 8'i kullanabilirsin. Arayüzü ve kullanımı oldukça kolay bir programdır. Son olarak yüklediğin videoyu kaliteli gösterecek bir thumbnail hazırlamalısın. Fotoşop yardımıyla bunu yapabilirsin. YouTube da bunlarla ilgili bir sürü ders bulabilirsin. Seç beğen izle tarzında. Artık bir YouTuber'sın.
CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...