611 kez görüntülendi
kullanici resmi Teknoloji kategorisinde tarafından

Günümüzde teknolojik araçlar olmasa ne olurdu? Teknoloji Olmasaydı Ne Olurdu? Teknolojinin Hayatımıza Etkisi Nelerdir?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
 
En İyi Cevap

Günümüzde teknolojik araçlar olmasa ne olurdu?

Bugün, insanların büyük bir kısmında akıllı cep telefonları, tablet ya da bilgisayarlardan en az birisi mutlaka bulunuyor. Gelir gruplarına göre bu ürünlerin kalite ve diğer seçeneklerinde farklılıklar bulunuyor olsa da genel hatları itibariyle teknolojiye yalnızca iletişim alanında dahi büyük bir bağımlılığımız bulunuyor.

Teknolojinin olmadığı ve bugün sahip olduğumuz araçları hiç tanımadığımız bir dünyada yaptığımız pek çok işlemin daha uzun sürelerde yapılacağını düşünebiliriz. Örneğin elektriğin olmadığı bir dünyada bankacılık hizmetlerinden fabrikalara kadar pek çok alanda belki de bugün olan hiçbir şeyin olmayacağını düşünebiliriz.

Yine, sağlık, bilim, tıp vb konularda da teknolojide yaşanan gelişmeler sonucunda eski dönemlere oranla çok daha avantajlı olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu nedenle teknolojinin varlığını değerlendirirken bugün ve dünü ayrı olarak ele almak çok daha doğru olacaktır.


İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...