16.9k kez görüntülendi
kullanici resmi Atasözleri ve Deyimler kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi

İlim İlim Bilmektir İlim Kendini Bilmektir Sen Kendini Bilmezsen Ya Nice Okumaktır." Anlamı Nedir? "İlim İlim Bilmektir İlim Kendini Bilmektir Sen Kendini Bilmezsen Ya Nice Okumaktır ne anlama gelir?

İlim kendini bilmektir anlamı nedir?

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

İlim İlim Bilmektir İlim Kendini Bilmektir Sen Kendini Bilmezsen Ya Nice Okumaktır Anlamı:


İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sözü ne demek:

Yunus Emre'nin unutulmaz sözü incelendiği vakit insanlara ders verici anlamlar taşıdığını görmekteyiz. İlmin önemini anlatarak vaktin boşa harcanmaması gerektiğini gösterip insanların ilim ışığında yol almaları gerektiğidir.

Sağlam ve doğru adımlar atarak kendisine ve gelecek nesillere yol gösterebilirler. Öncelikle kendini tanımalı, kendisinden yola çıkarak hareket etmesi gerekir. Öğrendiği bilgilerin ışığında hareket ederek gününün gelmesi beklemeli ve o yolda hareket etmelidir.


İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır ne anlama gelir?

"İlim ilim bilmektir ilim kendini bilmektir sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır."

İlim kendini bilmektir anlamı nedir: Yunus Emre sözünden önemli şeyler anlatmıştır. İnsanların kendisini bilerek basit olaylar karşısında dirayetli olması gerektiğidir.

İnsanlar olduklarından daha küçük olduğun unutmamalıdır. Kendilerini başkalarından üstün görmeyerek o şekilde hareket etmelidirler. Bilgi insanın bilmesi ve tanıması gereken kutsal hazinedir.

Anadolu uygarlıkları tarih boyunca araştırma yaparak öğrenmenin önemini keşfetmişlerdir. İnsanlığın gelişmesi ve geleceğin aydınlanmasında bilimsel çalışmaların varlığına önem vermiştir. Bilgiye sahip olamayan insan rüzgarda savrulan yapraktan farksız olduğu gerçeğidir.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...