3.6k kez görüntülendi
kullanici resmi Android Oyunlar kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Clash Royale nedir? Clash Royale nasıl oynanır? Clash Royale'de Başarılı Olmak İçin ne yapılmalı?

notu ile kapatıldı: Önemli Konu!

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Clash Royale nedir?

Clash Royale, kartlar ile oynanan gerçek zamanlı strateji oyundur. Clash of Clans'ın yapımcısı Supercell tarafından yayınlanan oyunda Clash of Clans’tan tanıdığımız bir çok karakter oyunda mevcut. Kartlar ile karşılıklı düello, kule savunma mantığı üzerine kurulan oyunda rakibinizin 3 kalesini 3 dakika içerisinde çeşitli ataklarla alt etmeye çalışacaksınız.
Oyunu gerçek zamanlı bir şekilde çevrimiçi olarak tüm Dünya'dan kullanıcılar ile oynayabilirsiniz.

Clash Royale APK İndirmek İçin TIKLAYIN!

clash royale nedir


clash royale nedir, nasıl oynanırclash royale nedir, nasıl oynanır


Clash Royale’de Başarılı Olmak İçin 7 İpucu:

Üç yıldır ortalığı kasıp kavuran ve tüm zamanların en iyi, en çok indirilen oyunu seçilen Clash Of Clans’ın yapımcısı Supercell tarafından geliştirilen Clash Royale yayınlandığı hafta itibariyle listelerin başına yükseldi. Strateji ve kart oyunlarının birleşimi, hibrit bir oyun olan Clash Royale’e yeni başlayanlar, "ben sürekli yeniliyorum" diyenler için küçük bir rehber hazırlamaya karar verdik.

1- Altınları Akıllıca Harcayın!

Oyundaki en önemli para birimi altındır. Sandıklardan çıkan altınlar sürekli birikir. Oyunda altınları, kartları yükseltmek için kullanırsınız. Yükselen her kart level seviyenizi etkiler. Ancak level seviyeniz hızlı yükselsin diye tüm kartları yükseltmek yanlış bir strateji olacaktır. Bir müsabakada maksimum 8 kart kullanılabiliyor. Bunu göz önünde bulundurarak sadece kullanacağınız kartlara yatırım yapmak çok daha işe yarar bir hamle olacaktır. Artan altını biriktirerek tasarruf ederseniz ilerleyen zamanlarda kullandığınız kartları çok daha efektif hale getirebilirsiniz. Destenizde olmayan bir kartın maçı kazanmak açısından size hiçbir yararı olmayacaktır.


2- İyi Bir Deste Oluşturun!

Oyunda açık olan tüm kartları test edin. Yerden, yukarıdan, yakından ve uzaktan saldırabilen kartların iyi bir kombinasyonunu oluşturun. Saldırı ağırlıklı ya da savunma ağırlıklı olarak farklı stratejiler için ayrı ayrı desteler oluşturun. Bu desteleri her seferinde bozmamak için “Savaş Destesi” alanında farklı kart kombinasyonlarınızı 1, 2, 3 şeklinde kaydedebilirsiniz.


3- İskelet Ordusu Kartını Kullanın!

Epik bir kart olan “İskelet Ordusu” 20 ayrı savaşçıdan oluşur. Tek başlarına zayıf olan iskelet askerler birlikteyken güçlü kartları oyalamak için oldukça kullanışlıdır. İskeletler ağır bir hasardan ziyade düşmana güçlü bir kart ile saldırırken oyalamak için idealdir. İskeletleri kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli kart ejderhadır. Yukarıdan saldırabilen ejderhalar aynı zamanda geniş bir alan hasarı verme yeteneğine sahiptirler. Gökyüzünde gezen düşman ejderha bir kaç hamle ile 20 askerden oluşan iskelet ordunuzu yok edebilirler.


4- Yeni Desteleri Önce Test Arenasında Deneyin!

Clash Royale’de oyuna ilk başladığınızda geçtiğiniz test aşamasını istediğiniz zaman tekrar kullanabilirsiniz. Destelerinizi gerçek bir kullanıcı ile deneyip hezimete uğramamak için öncelikle bu alanda denemeniz faydalı olacaktır. Başarısız bir deste ile oynayıp yenildiğinizde oyundaki kupalarınız azalır. Bu daha düşük bir arenada oynamanıza sebep olacak ve yeni yeni kartları açmanıza engel olacaktır. Clash Royale’de kariyerinize zarar vermemek için deneysel çalışmalarınızı bu test arenasında “Eğitimci Coni” ye karşı kullanmanız yararınızadır. Ayrıca "TV Royale" alanında sunulan mücadeleleri izleyerek hangi kartın nasıl kullanılması gerektiğini daha iyi öğrenebilirsiniz.


5- İlk Saldırıyı Siz Yapmayın!

Oyun başladığında iksir seviyeniz tam dolana kadar bekleyin. İlk saldırıyı karşı tarafın yapmasına izin verin. Gelen saldırıya karşı en makul savunmayı yaptıktan sonra saldırıya geçin. Oyunda, saldırı kadar savunma da oldukça önemlidir. Akıllıca yapılan bir savunmadan sağ çıkan askerlerinizi yeni kartlar ile destekleyerek saldırmak karşı tarafa çok daha fazla zarar verecektir. İyi savunma çoğu zaman maçın sonucunu belirler.


6- Karşı Tarafa Hızlı Saldırmayın!

Birbirlerine karşı güçlü ve zayıf olan ya da birbirini tamamlayan ve birlikte kullanılması gereken kartları öğrenmeden saldırılarda aceleci davranmayın. Yapılara saldırma açısından oldukça güçlü olan dev, düşman saldırıları karşısında çaresizdir. Dev ile birlikte uzaktan saldırabilen ejderhayı birlikte kullanmak ya da yerden saldırabilen ve düşmanın dikkatini üzerine çeken Pekka’yı devin peşine takmak akıllıcaca bir hamle olacaktır.


7- Destenizin İksir Ortalamasını Fazla Yükseltmeyin!

Kart destelerinin belirlendiği alanın alt tarafında “Ortalama İxir Bedeli” şeklinde bir değer vardır. Bu iksir ortalaması destenizdeki tüm kartların kullandığı iksirin ortalamasını ifade eder. Henüz tam bir strateji geliştirmeden bu iksir seviyesini düşük düzeyde tutmak akıllıca bir davranış olacaktır. İlk başlarda sadece yüksek iksirli kartlar ile oynamak sizi saldırılara karşı çaresiz bırakabilir. Ayrıca oyunda efektif olamadığınızda için oyundan zevk alamazsınız.


TV ROYALE NEDİR?

**TV Royale** kısmında ise eş zamanlı oynanan tüm kapışmaların özetlerini izlemek ve istatistiklerini takip etmek mümkün. TV Royale kanalı üzerinden Clash Royale savaş teknikleri, defans taktikleri, yenme stratejilerini takip edebilirsiniz. tv royale nedir

Clash Royale APK İndirmek İçin TIKLAYIN!


Clash Royale Nasıl Klan Kurulur?

Clash Royale 'de KLAN kurmak için öncelikle en az 3 Level Olmalısınız.
Bunun yanında en az 1000(bin) altına sahip olmalısınız.

Eğer bu ikisine sahipseniz ekranı sağa doğru kaydırdığınızda Klan Sayfası açılacaktır. Burda ülkenizde ve dünya genelinde bulunan klanları görebilir ve klanlara katılabilirsiniz.

Eğer siz KLAN KURMAK isterseniz KLAN sayfasında KLAN OLUŞTUR yazısına basarak KLAN oluşturabilirsiniz!


Kaynak:tr.fobito.com

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...