1.3k kez görüntülendi
kullanici resmi İnternet - Online Oyunlar kategorisinde tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Agar.io Nedir? Nasıl oynanır? Agar.io Hakkında Bilinmesi Gerekenler!
notu ile kapatıldı: Arşivsel Soru!

2 Cevaplar

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

Agar.io Nedir?

Agar.io, tarayıcı (Browser) üzerinden oynan multiplayer (çoklu oyuncu) türünde bir oyundur.Mouse ve klavye ile oynanır.
Oyundaki amacınız; rakiplerinize yem olmadan küçük baloncukları (topları) toplayarak karakterinizi (kendi topumuzu) büyütmek ve bizden daha küçük olan rakipleri yemektir. Yani eğlenceli bir web browser oyunu. Pek çok farklı server bulunmaktadır. Buna Türk Serverın dahil olduğu Avrupa Serverıda dahil.

Karakterimiz yani topumuz çok fazla büyürse klavyeden "SPACE" (boşluk) tuşuna basarak bölebiliriz. Yani 2'ye dörde bölebiliriz. Bunu yapmamız için sebep sayabiliriz:

  1. Sebep: Çok fazla büyürseniz hızınız bir hayli azalır. Çok yavaş hareket edersiniz. Bunun için eğer çok büyüdüyseniz kendinizi bölerek biraz daha hızlı hareket edebilirsiniz. (Not: Bir müddet sonra bölünen parçalar tekrar birleşir,eski haline döner.)

  2. Sebep: Eğer bir arkadaşınızla oynuyorsanız veya oynadığınız serverda aynı ülkeden biri filan varsa onunda büyümesi için kendinizi bölebilirsiniz. O da sizin bölünen parçalarınızı yer ve büyür. :)

Agar.İo oyununun amacı nedir ?

Agar.io oyununda ki amaç balonunuzu kendinizden ufak balonları yiyerek büyütmek ve en büyük balon olup oyunda 1. sıraya çıkmak.

Peki Agar.io Nasıl Oynanır?

Öncelikle Agar.io Mouse (fare) ile oynanır.!
Oyuna başlamadan önce bir nick (ad) giriyorsunuz. (Eğer girdiğiniz nick(ad) özel bir karakterse ona ait simge beliriyor. Örneğin " TURKEY " veya başka ülkenin ingilizce adını yazarsanız Türk Bayrağı ya da o ülkeye ait bayrak, "9Gag " yazarsanız ona ait simge beliriyor."

Daha sonra bir server seçip oyuna giriş yapıyorsunuz. Yani herhangi bir üyelik yok. Dolayısıyla tarayıcıyı kapattığınız an veya oyundan çıktığınızda her şey silinir, baştan başlamanız gerekir.

Oyuna ilk başladığınızda küçük bir top karakterisiniz. Ve çok hızlı hareket edebiliyorsunuz. Hemen söyliyelim oyunda kendi boyutunuzdan büyükleri yiyemiyorsunuz!
Mouse ile üzerinde isim yazmayan küçük parçaları toplayarak büyüyün. Yeterli büyüklüğe ulaştıktan sonra sizden daha küçük üzerinde isim yazan rakiplerinize yaklaşarak onları yiyin ve gelişiminizi hızlandırın.

Karakterinizi yeteri büyüklüğe ulaştırabilirseniz klavyenin “Space” tuşu ile bölünebiliyorsunuz. Eğer yine büyük boyutlara ulaşırsanız “W” tuşu ile rakiplerinize parça göndererek hızlı bir şekilde yiyebiliyorsunuz. Yani"W" tuşun basarsanız hareket ettiğiniz yöne doğru sizden bir parca gider ve hedef küçükse onu yer, bir müddet sonra tekrar tek vücut olursunuz.

Oyunda puan sistemi vardır. Puanınoz coksa eğer ilk 10'a girecek kadar yani isminiz ekranın sağ tarafında bulunan listede görüntülenir.

Oyunu bireysel oynayabildiğiniz gibi takım halinde de oynayabilirsiniz. Ancak web tabanlı olduğu için takım modu tahmin edeceğiniz gibi arkadaşlarınız ile bir araya gelip oynayabileceğiniz bir mod değil. Takım modunda sizin renginiz ile aynı olan oyuncular lider tablosunda boy gösteriyor. Aynı renkteki oyuncular topladıkları puanlar ile lider tablosundaki yerini alıyor.

Oyunda Kullanabileceğiniz Bazı Simgeler:

2ch.hk, 4chan, 8ch, 9gag, ayy lmao, bait, cia, confederate, doge, ea, earth, facepunch, feminism, hitler, isis, kc, mars, matriarchy, moon, nazi, origin, patriarchy, pewdiepie, piccolo, prodota, qing dynasty, quebec, reddit, sanik, satanist, sir, stalin, steam, stussy, tumblr, vinesauce, wojak, yaranaika

0 oy
kullanici resmi tarafından

Agar.İo:

Girişte açılan pencerede

Nick kısmına balonunuzun üzerinde gözükmesini istediğiniz ismi yazıyorsunuz.

Select a Region kısmından bölgemizi seçiyoruz.

Daha sonra play tuşuna bastığınızda oyuna başlayabilirsiniz. Diğer ayarlar ile alakalı birazdan tekrar bilgi vereceğim. Önce biraz oyun hakkında bahsedelim.

 

Agar.İo oyununun amacı nedir ?

Agar.io oyununda ki amaç balonunuzu kendinizden ufak balonları yiyerek büyütmek ve en büyük balon olup oyunda 1. sıraya çıkmak.

Agar.io oyunu nasıl oynanır ? Hangi tuşlarla oynanır ?

Oyun mause ile oynanıyor ana hattında. Mause ile topların üzerine yönlenerek yiyebilirsiniz.

Aynı zamanda Space tuşu ile topunuzu ikiye bölebilirsiniz. (Böylelikle yarınızdan daha ufak bir top varsa birden üzerine zıplayıp onu yutabilirsiniz) Bölündükten sonra birleşmek için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Yaklaşık 1 dakika sonra toplar kendiliğinden birleşicektir.

W tuşu ile ise topunuzdan ufak parçalar atabilirsiniz. Böylelikle başkasını veya oyunda yer alan yeşil mayınları feedleyebilirsiniz.

Agar.io oyunu taktikleri

Baktınız sizin balonu birisi yutacak artık eminsiniz . Space tuşuna basıp ikiye bölünün en azından yarınızı kurtarmış olursunuz.

Büyük bir balonu yok etmek için mayınların arkasına geçip karşınıza mayını ve topu alıp w tuşuna ard arda basın. Böylelikle mayından bir parça kopup büyük topa gidecek ve birden küçük toplara bölünecek onları yiyerek hızlıca büyüyebilirsiniz.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...