1.3k kez görüntülendi
kullanici resmi Online Reklamcılık kategorisinde misafir tarafından
tarafından yeniden kategorilendirildi
PTC Nedir? PTC Siteleri Nasıl Çalışır?Clixsense ve Neobux tarzı siteler nasıl çalışır ve Nasıl para kazananabilirim?
notu ile kapatıldı: Arşivsel Soru!

1 cevap

0 oy
kullanici resmi tarafından
tarafından düzenlendi
 
En İyi Cevap

PTC Nedir? Paid to Click Nedir?

PTC (Paid to Click) kısaca "Tıkla Kazan" ya da "Tıklama Başına Ödeme" anlamına gelir. PTC siteleri reklamlar yayınlayan sitelerdir. Firmalar ya da Kişiler bu tür sitelerde reklamlarını para karşılığı yayımlarlar.İnternetin tüm dünyaya hakim olmasıyla birlikte internet üzerinden yapılan reklamlar giderek arttı. Bunun üzerine internet kullanıcılarının reklamlara dikkatini çekmek üzere PTC ( Paid To Click ) "Tıkla Kazan" siteleri doğdu.Ptc sitelerine üye olduğunuzda her tıklamada belli bir miktar para kazanırsınız. Ancak çok sabır isteyen bir uğraştır.

Not: Piyasadaki Güvenilir PTC Siteleri Çok Azdır! Bunun için size tavsiye ettiğimiz siteleri deneyebilirsiniz! Örneğin; ClixSense, NeoBux, Ojooo.

PTC Sitelerine Para Nerden Geliyor?

PTC siteleri genel olarak reklamcılık üzerine kurulmuştur. Firmalar ya da Kayıtlı kişiler kendi reklamlarını verebilirler. Sürekli reklam verenler var olduğu ve o reklamlara tıklayanlar var olduğu sürece bu tür siteler kolay kolay kapanmaz. 

PTC Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır?

PTC sitelerinizde Minimum Cashout (Minumum Tutar) düzeyine geldiğinizde paranızı hesaba aktarma işleminde bulunabilirsiniz. Öncelikle güvenilir bir PTC Sitesine üye olun. Bizim size tavsiyemiz ClixSense. Neden derseniz ClixSense benimde kullandığım ve ödeme aldığım bir sitedir. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla üye olabilirsiniz. Ben size ClixSense sitesine göre bahsedeceğim ama merak etmeyin bütün PTC siteleri genelde aynı tarzdır.

1-) Reklamlara Tıklayarak Para Kazanmak:

 • ​Öncelikle üye olun.
 • Daha sonra ödeme yönteminizi seçin.(Genelde PTC siteleri PayPal, Neteller, PayZa, Paytoo)
 • Ana ekranda çıkacak olan reklam kutularına ya da isimlerine tıklayın. Genelde 15-30 arası reklam gelir. Premium Hesap Yaparsanız Daha Fazla Gelir!
 • Bir sekme Açılacak, Orda sürenin dolmasını bekleyin ve sekmeyi kapatın. Genelde 5 ya da 10 saniye sürer.
 • Bütün reklamlar bitinceye kadar aynı şeyi yapın. 
 • Siteler genelde tıklama başına 0.001$ ödeme yapmaktadırlar.
 • Bazı reklamlar daha uzun olduğu için biraz daha fazla ödeme yapabiliyorlar.

2-) Anket veya Görevleri Tamamlayarak Para Kazanmak:

 • PTC sitelerinin en fazla para kazandıran bölümü Surveys(Anketler) ve Tasks (Görevler) dır.
 • Sitelerde menülerde Surveys (Anketler) ve Tasks (Görevler) yazan yere tıklayınız.
 • Açılan sayfada varsa eğer Anket ya da Görevlere tıklayın. (Bu arada her zaman anket ya da görev gelmez.)
 • Verilen görevi ya da Anketi yapın.
 • Siteler genelde ANKET başına biraz daha fazla ödeme yapmaktadırlar. Örneğin ClixSense 0.84$-1.50arası ödeme yapmaktadır.
 • Siteler genelde GÖREV başına biraz daha fazla ödeme yapmaktadırlar. Örneğin ClixSense 0.01$-0.50arası ödeme yapmaktadır.

3-) Direk Referans ya da Kiralık Referanslarla Para Kazanmak:

 • PTC sitelerinde para kazanmanın bir diğer yolu Direk Referans ya da Kiralık Referanslardır.
 • Siteye üye olduğunuzda her kullanıcı için bir link oluşturulur.
 • Bu linkleri arkadaşlarınızla ya da web sayfalarında paylaşırsanız ve bu linke tıklayıp üye olanlar sizin Direk Referans'ınız olmuş olurlar.
 • Direk Referans: Onların kazandığı paranın belli bir yüzdelik bölümü sizin hesabınıza eklenir ancak onlardan bir şey eksilmez!
 • Bazı PTC sitelerinde ise Kiralık Referans denen şey vardır.
 • Kiralık Referans: Belli bir ücret karşılığı belli sayıda bot kiralarsınız ve onlra otomatik ve sizin tıklamalarınıza ek olarak tıklama yaparlar. Para Kazanırsınız.

Bunun için Ne Kadar Referans O Kadar  Para UNUTMAYIN!!!

Ne Zaman Ödeme Alabilirim?

PTC sitelerinizde Minimum Cashout (Minumum Tutar) düzeyine geldiğinizde paranızı hesaba aktarma işleminde bulunabilirsiniz. Genelde bu tutarlar 2$ - 8$ arası değişmektedir.Ödeme talep ettiğinizde üye olurken belirlediğiniz PayPal veya hangi hesapsa ödemeniz gerçekleşir.Genelde ödemeler 1-15 gün arası değişmektedir.

Premium Üyelik/Hesap Nedir? Ne İşe Yarar?

PTC sitelerinin hemen hemen hepsinde Premium Üyelik sistemi vardır. Yıllık belli bir ücret ödeyerek hesabınızı Premium Hesap Yapabilirsiniz.Bu sayede daha çok reklam, anket ve görev gelir. Buda daha çok para demek.

 

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak, benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status
...