592 gösterim
Teknoloji kategorisinde 0 1

Intel WiDi nedir? Intel WiDi sistem gereksinimleri nelerdir? Wireless Display içerik aktarma nedir?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
 
En İyi Cevap
0

Intel WiDi nedir?

Intel WiDi, Intel’in Wireless Display, kablosuz görüntü aktarma teknolojisidir
Intel'in Wireless Display teknolojisi, mobil cihazınızdaki görüntüyü zahmetsizce büyük ekrana yansıtmanıza izin veriyor. İster film olsun ister fotoğraf veya müzik, her türlü içeriği HD televizyonunuza kablosuz olarak, çabucak aktarmanız mümkün.

Intel Wireless Display özelliği olan bir dizüstü bilgisayar, favori filmleri, videoları, fotoğrafları ve çevrimiçi şovları televizyonlarda tam HD olarak muhteşem bir görüntü netliği ve sesle seyredebilirlersiniz.

Bu teknoloji Notebook'unuz ile panel televizyonunuz arasında kablosuz bağlantı kurarak görüntü aktarmaya yarıyor. Henüz geliştirilmekte olan bir teknoloji ancak oldukça yararlı. Şimdilik bir adaptöre ihtiyacınız var. (Bu tip adaptörlerin entegre edildiği panel TVler var ancak henüz yaygın değiller)

Panel televizyonunuzun HDMI çıkışına bağlıyorsunuz ve ardından Notebook'unuz ile eşleştiriyorsunuz. Bundan sonra artık Notebook'unuzun ekranındaki görüntüyü sadece Windows tuşu + P tuşuna basarak (Varsayılan ayar aynı anda iki görüntüdür yani hem notebook'ta hem panel TVde) televizyonunuzdan seyretmeye başlayabilirsiniz.

intel widi nedir


Intel WiDi sistem gereksinimleri:

• Bu teknolojiyi destekleyen Intel Core i3, i5, i7 ve Intel HD grafik kartlı bir dizüstü bilgisayar.
• Advanced-N 6200, Advanced N + WiMax 6250 ve Ultimate N6300 wireless PCIe adaptörlerden herhangi biri.
• 64 bit Windows 7 (Muhtemelen Windows Vista da destekleniyor ama bunu onaylatamadık. Windows XP desteği ise belirsiz ama muhtemelen bu sistem XP’yi desteklemiyor.)
• HD TV
• Bu sistemle uyumlu bir alıcı.
• Bu alıcılar henüz Türkiye’de satılmıyor fakat Intel, bu alıcıları Türkiye’ye de getirmek için çalışıyormuş. Alıcıların yurtdışı fiyatı 100 Dolar.
• Bu teknolojinin çalışması için Intel’in geliştirdiği ücretsiz indirilebilen My WiFi Technology yazılımı.


Wireless Display içerik aktarmanın diğerlerinden farkı nedir?

İki farklı kablosuz görüntü aktarma türü vardır: içerik aktarma ve görüntü aktarma. İçerik aktarma özelliği, dosyalar yerel olarak depolanarak ve ardından başka bir aygıta aktarılarak çalışır. Bu aktarma türü Digital Living Network Alliance (DLNA) Onaylı ürünler, Windows Media Server veya Apple TV* ile birlikte çalışır.

Bu aktarım türünün kısıtı her iki aygıtın da aktarılan dosya formatıyla uyumlu olması gerekmesidir. Tipik olarak, bu dosya türleri arasında .avi, .jpg, .mpg, .mp4, .mp3 vb… bulunabilir. Ayrıca, içerik aktarma müşterilerini uygulamaları aktarmalarına veya internette gezinip ardından içeriği görüntülemelerine olanak vermez.

Buna karşın, Wireless Display ile dizüstü bilgisayarlarında gördüğünüz her şeyi doğrudan televizyonlarında gösterebilirsiniz. Dosya formatı veya yetenek sınırlamaları yoktur. Temel olarak, bilgisayarlarının yapabileceği her şeyi (internette gezinme, video konferans görüşmeleri, uygulama kullanma ve daha fazlası!) kablo kullanmadan televizyonlarında gösterebilirler.


Kaynak:nedir.com

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...