59 kez görüntülendi
Cep Telefonları kategorisinde tarafından 0 1

Whatsapp'dan Uçtan Uca Şifreleme Nedir? Whatsapp'dan Uçtan Uca Şifreleme Ne İşe Yarar?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
tarafından
 
En İyi Cevap
0

Whatsapp'dan Uçtan Uca Şifreleme

Teknolojinin günden güne ilerlemesinin getirdiği avantajların yanı sıra maalesef bazı kötü yönleri de mevcut. Son zamanlarda en çok söz edilenlerden biri ise, dijital ortamdaki gizliliğin korunması. Whatsapp dijital ortamdaki güvenliğin sağlanması için, bir buçuk yıldır üzerinde çalıştığı End-to-End Encryption (Uçtan-uca şifreleme) metodunu bizlere duyurdu.

Whatsapp'dan Uçtan Uca Şifreleme

Whatsapp'dan Uçtan Uca Şifreleme, Uygulamanın son sürümü kullanan kişilerin birbirlerine attığı mesajlar, artık sadece gönderen ve okuyan kişi arasında okunabilecek. Devlet ya da üçüncü bir şahıs tarafından görüntülenmesi artık mümkün olmayacak. Şifreli olarak mesajlaşmak her ne kadar güvenli gözükse de, politikacılar için bu durum biraz da tehdit olarak algılandı. İngilteredeki siyasetçiler, milli güvenlik sebebi ile bu denli bir teknolojinin yasaklanıp mesajların okunmasına imkan verecek bir backdoor yani açık bırakılması gerektiğini dile getirdi.

Günümüzde bir milyarı aşkın kullanıcısı olan Whatsapp’ın gizliliğe verdiği önemi, ileride daha da geliştireceğini belirtip başka alanlara da eklemeyi düşündürdükleri dile getirdi. Siz de güvenli bir şekilde mesajlaşmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken Whatsapp’ın güncel sürümünü kullanmak.


Kaynak:wmaraci.com

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...