Atatürk Neden "Türkiye...">

242 gösterim
Sosyal Bilgiler kategorisinde 0 1

Atatürk Neden "Türkiye Cumhuriyeti Benim En Büyük Eserimdir." demiştir?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme

düzenledi
 
En İyi Cevap
0

Atatürk Neden "Türkiye Cumhuriyeti Benim En Büyük Eserimdir." demiştir?


Atatürk Neden "Türkiye Cumhuriyeti Benim En Büyük Eserimdir." demiştir?

Atatürk, ülkesi ve milleti için mücadele eden devlet liderlerinden biri olmuştur. Halkın refahı onun için en büyük hedefleden biri olmuştur. Askerlik yıllarından itibaren ülkesini daha yüksek hedeflere taşımak için mücadele etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin düştüğü kötü durumlardan kurtarmak içinde planlar ve çalışmalar yapmıştır. Atatürk bir çok değerin farkında olarak hayatını sürdürmüştür. Türk milletine kendisini adayarak çalışmalarını devamlılık haline getirmiştir. Bu yolda canların feda edileceğini sahip olduğu ömrü adayacağına karar vermiştir.

Türk milletinin geride kalmışlığı kaderi olmadığını görmüştür. Yapılan yanlışlıkların artması ulusun bütünlüğünü tehdit ettiği gibi yaşamına zarar verdiği düşünülmüştür. Atatürk’ün gözünde Türk milleti her zaman yüce ve önemli yerde olduğudur. Hayatı boyunca çaba sarf ederek önemli yerlere taşımıştır. Ülke düşman işgalinden kurtulması ile vatan topraklarının bütünlüğünü korumak için çalışmalar yapmıştır. Geri kalmışlığın kaderi olmadığını düşünerek çalışmalar yürütmüştür.

Atatürk'ün tek amacı Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını sağlamak olmuştur. Yaşamının her anını Türk milletine nasıl faydalı olabileceğini düşünerek geçirmiştir. Hayatını adadığı Türkiye Cumhuriyeti emeği karşılığında olmuştur. Çekinmeden Cumhuriyet için canını feda edebileceğini bilerek en büyük eserine can vermiştir.

İlgili sorular

CevapBizde.com bilgi kazanmak ve paylaşmak için bir yer. Soru sormak ve benzersiz anlayışlara ve kaliteli cevaplara katkıda bulunan insanlarla iletişim kurmak için bir online bir platformdur.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!
DMCA.com Protection Status

...