208 gösterim
Play Station kategorisinde Dahi sordu

PlayStation Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?


1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Dahi cevapladı
 
En İyi Cevap

PlayStation Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Sony'nin PlayStation oyunlarını dilediğimiz odadan oynamamıza izin veren muhteşem servisi Remote Play (Uzakten Oynatma) nihayet PC platformunda da kullanılabilir oldu. PS4 3.50 güncellemesiyle sunulan yeni özelliği hemen denedik. İşte kesintisiz oyun deneyimi yaşatan uzaktan oynatmayı deneyimleyebilmeniz için bilmeniz gerekenler.

PlayStation oyunu elbette dev ekranlı televizyon karşısında oynandığında ayrı bir keyif veriyor ancak bu keyif çat kapı bir misafir geldiğinde veya sevgilimizin, ailemizin dizi izleyeceğim sözüyle yarıda kesilebiliyor. Bu noktada eğer Xperia cihaza, PS Vita’ya veyahut PlayStation TV’ye sahip iseniz salonda duran oyun konsolunuzdaki görüntüyü kendi odanızdaki cihaza yansıtıp oyun keyfinize devam etme şansına sahipsiniz. Zor anlarda hayat kurtaran bu özellik artık PC’de de mevcut. PlayStation 4 oyunlarını artık bilgisayarda da oynamamız mümkün. Peki bu özelliği nasıl kullanıyoruz?

NOT:

PlayStation 4 oyunlarını bilgisayarda oynama keyfini sürebilmeniz için öncelikle Windows 8.1 veya Windows 10 kurulu olması gerekiyor. Sonrasında oyun konsolunuzun sistem yazılımını güncellemeniz (en son sürüm 3.50) güncellemeniz, ardından aşağıdaki bağlantıdan resmi Remote Play (Uzaktan Oynatma) programını bilgisayarınıza indirip kurmanız gerekiyor:

PS4 Remote Play PC programını kullanmaya başlamadan önce konsolda birkaç ayar yapmak gerekiyor.

  • Bunlardan birincisi; Uzaktan Oynatmayı etkinleştirmek (Ayarlar – Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları – Uzaktan Oynatmayı Etkinleştir).

ps4 remote pc ayar


  • İkincisi de; sistemi birincil PS4 sisteminiz olarak etkinleştirme (Ayarlar – PlayStation Network/Hesap Yönetimi – Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir – Etkinleştir).

PlayStation Oyunları Bilgisayarda Nasıl Oynanır


  • Son olarak ta Ayarlar – Güç Tasarrruf Ayarları – Dinlenme Modunda Kullanılabilen Özellikleri Ayarla altında İnternete Bağlı Kal ve PS4 Sisteminin Ağdan Açılmasını Etkinleştir’i onaylıyorsunuz.

enter image description here

PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma programını çalıştırıyorsunuz ve ilk olarak DualShock 4 kontrol cihazını USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlıyorsunuz. Başlat butonuna tıkladıktan sonra PlayStation Network hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve PlayStation’ınız bulunduğunda konsolun görüntüsü bilgisayarınıza yansıtılmış oluyor.

playstation-oyunlarını-bilgisayarda-oynama

playstation-oyunlarını-bilgisayarda-oynamaplaystation-oyunlarını-bilgisayarda-oynama

playstation oyunlarını bilgisayarda oynama

playstation oyunlarını bilgisayarda oynama

ps4 remote ayar


Bu noktada mühim birkaç nokta var. Remote Play en basit şekliyle konsoldaki görüntüyü bilgisayar yansıttığından konsolunuzun açık durumda olması gerekiyor ve görüntü internet bağlantısı üzerinden aktarıldığından WiFi yerine Ethernet kablosuyla bağlamanız oyun içi kesintileri en aza indirmesi açısından önem arz ediyor. Takılmadan bahsetmişken 360p, 540p (varsayılan olarak seçili) ve 720p kalitede 30fps ve 60fps (varsayılan olarak seçili) oynama seçenekleri sunuluyor. Yani o anda internet bağlantınız çok kötü olsa dahi görüntüden ödün vermiş olsanız da kesintisiz oynama şansınız oluyor.


Kaynak:blog.tamindir.com

İlgili sorular

Hoş geldiniz, CevapBizde.com sizlere merak ettiğiniz sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Eğitimden Teknolojiye, Oyunlardan Gündelik Hayata kadar merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

Üstelik Üye Olmak Ücretsiz!

Üye Olmak için TIKLAYIN!

...