Android Telefonu Mikrofon Olarak Nasıl Kullanabilirim?

1. Adım: WO Mic Uygulamasını İndirin ve Kurun

Android mobil cihazınızı mikrofona dönüştürmek için ilk olarak bir uygulamaya ihtiyacınız var. Bu alanda pek çok uygulama söz konusu olmasına rağmen bu uygulamalar arasından kolay kurulum ve kullanımı ile öne çıkan WO Mic’i tavsiye ediyorum. Bu nedenle sizlere WO Mic ile Android cihazlarınızı mikrofona dönüştürmeyi anlatacağım. İlk olarak işlemlere alttaki indirme bağlantısına tıklayarak WO Mic uygulamasını indirip kurmakla başlamanız gerekiyor.

wo mic telefonu mikrofon olarak kullanma

2. Adım: WO Mic Program ve Clientini İndirip Kurun

Android cihazınıza WO Mic uygulamasını kurduktan sonra ihtiyacınız olan ikinci şey ise mikrofonu kullanmak istediğiniz bilgisayar ya da Mac’inize gerekli yazılımları yüklemek. Windows için hem driver hem de client kurulumu gerekirken, Mac için sadece tek bir paketi yüklemeniz yetiyor.

wo mic telefonu mikrofon olarak kullanma

3. Adım: Mikrofona Bağlama

İlk iki adımdaki uygulama ve program yüklemelerini Android cihazınız ve bilgisayarınıza yaptıysanız şimdi işlem son aşamada. Bu adımda öncelikle Android cihazınıza kurduğunuz WO Mic uygulamasını açarak önce ayarlara oradan da Transport bölümüne girerek bağlantı türünüzü seçmelisiniz. Bu ekran karşınıza Bluetooth, USB ve WiFi seçenekleri gelecek. Eğer Bluetooth ve USB değil de WiFi ile kablosuz olarak bağlanmak istiyorsanız bu ekranda Wifi’yi seçerek devam edebilirsiniz.

Bağlantı türünü seçtikten sonra mikrofonu ne amaçla kullanacağınıza uygun olacak şekilde yine ayarlar sayfasındaki Audio Source ekranından doğru ses kaynağını seçmeniz gerekiyor.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra uygulamanın ana ekranına dönerek Start tuşuna basıp Wifi bağlantısı ile bağlanabilmeniz için gerekli olan IP adresini almanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise bilgisayarınıza ya da Mac’inize geçerek indirip kurduğunuz programı açmalısınız. Programı açtıktan sonra IP adresi boşluğuna mobil uygulama üzerinde görünen IP adresini yazmalısınız. IP adresini de girdikten sonra Connect tuşuna basarak gerekli bağlantıyı kurup mikrofonunuzu hazır hale getirebilirsiniz.

Artık Android cihazınızı mikrofon olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer mikrofon almayı düşünüyorsanız ya da bozulan mikrofonunuzu değiştirmek istiyorsanız WO Mic’e bir göz atıp mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

close button