crdownload nedir?

crdownload uzantısı nedir? crdownload uzantılı dosyalar nasıl açılır?

Crdownload uzantısı Google Chrome internet tarayıcısına ait ve geçici dosya indirme sırasında kullanılan uzantının adıdır. 

Eğer siz Google Chrome üzerinden bir dosya indirme başlarsanız, Google Chrome dosyanın indirilen kısımlarını .crdownload uzantılı bir dosya olarak kaydeder.

 indirme işlemi tamamlandıktan sonra .crdownload uzantılı dosya indirdiğiniz dosyanın türüne çevrilir. .crdownload dosyası bir nevi geçici dosyadır.

Eğer indirdiğiniz Bir dosyanın uzantısı .crdownload olarak görünüyorsa dosya indirme işlemi tamamlanmamış ya da yarıda kalmış demektir.

crdownload, crdownload uzantısı

CRDOWNLOAD Dosyası Nedir?

CRDOWNLOAD, Chrome web tarayıcısı tarafından kullanılan geçici bir dosya uzantısıdır. Bu uzantıya sahip dosyalara Chrome Kısmi İndirme dosyaları denir, bu nedenle bir tanesini görmek, dosyanın tamamen indirilmediği anlamına gelir.

Kısmi indirmeler, dosyanın Chrome tarafından hala indirildiğinden ya da indirme işleminin kesildiğinden ve bu nedenle yalnızca kısmi eksik bir dosyadır.

CRDOWNLOAD dosya uzantısı Chrome etkin bir şekilde indirdiğinden kullanılıyorsa, indirme bittiğinde genellikle “.crdownload” bölümünü otomatik olarak kaldırır.

Bir CRDOWNLOAD dosyası şu formatta oluşturulur: <dosyaadı>. <extension> .crdownload veya bazen <Unconfirmed> <#>. Crdownload. Örneğin, bir MP3 indiriyorsanız, soundfile.mp3.crdownload veya Unconfirmed 1433.crdownload gibi bir şey okuyabilir.

Bir CRDOWNLOAD dosyası nasıl açılır?

CRDOWNLOAD dosyaları bir programda açılmaz, çünkü bunlar gerçekten Google’ın Chrome web tarayıcısının bir yan ürünüdür – tarayıcı tarafından üretilen ancak gerçekte tarayıcı tarafından kullanılmayan bir şey.

Bununla birlikte, Chrome’da bir dosya indirme işlemi durdurulmuşsa ve indirme işlemi durduysa, indirmeyi yeniden adlandırarak dosyanın bir bölümünü kullanmak hala mümkün olabilir. Bu dosya adından “CRDOWNLOAD” kaldırılarak yapılabilir.

Bir CRDOWNLOAD Dosyasını Dönüştürme

CRDOWNLOAD dosyaları henüz son hallerinde değiller, bu yüzden başka bir formata dönüştürülemiyorlar. Belge, müzik dosyası, video vb. İndirip indirmenizin bir önemi yoktur – tüm dosya orada değilse ve bu nedenle CRDOWNLOAD uzantısı sonuna eklenmişse, eksik dosyayı dönüştürmeye çalışmanın bir yolu yoktur.

Bu, CRDOWNLOAD dosyasını PDF, MP3, AVI, MP4 vb. Dosyalarına dönüştürmenin bir yolu olmadığı anlamına gelir.
Bununla birlikte, yukarıda indirdiğiniz dosya uzantısını dosya uzantısını değiştirmekle ilgili ne öğrendiğinizi unutmayın. Dosyayı uygun dosya uzantısıyla kaydettikten sonra, farklı bir formata dönüştürmek için ücretsiz bir dosya dönüştürücüsü kullanabilirsiniz.

Örneğin, yalnızca kısmen indirilen MP3 dosyası bir biçimde kullanılabilirse, onu yeni bir formata kaydetmek için bir ses dosyası dönüştürücüsüne takmanız mümkün olabilir. Ancak, bu işe yararsa, * .MP3.CRDOWNLOAD dosyasını * .MP3 olarak yeniden adlandırmanız gerekir (eğer ilgilendiğiniz bir MP3 dosyasıysa).

close button