Entry Nedir? Entry Girmek Ne Demek?

Entry Nedir?

Entry, Türkçesiyle Giriş anlamına gelen sözcük katılımcı sözlük platformları içerisinde yazarların konu başlığı altına yapmış oldukları her bir yoruma veya paylaşıma verilen isimdir. Her kullanıcı başlık altına tek bir Entry girişi yaparak konu hakkında bildiklerini veya kendi yorumu ortaya koyar.

Entry Girmek Ne Demek?

Entry girmek veya Entry yazmak, katılımcı sözlük platformlarındaki üyelerin açılan herhangi bir başlık altına yaptığı yorumdur. Sözlük yapısı ve alışılagelmiştik nedeniyle Entry girmek kalıplaşmış bir internet sözcüğüdür. Her yazar kendi girdiği Entry’si ile konuya farklı bir yorum getirir ve paylaşımda bulunur. Bu sayede başlık istenen hedefe ulaşarak hedeflenen bilgiyi geniş kitlelere aktarabilir.

Entry Anlamı

Entry’nin sözlükteki anlamına “Girdi” veya “Giriş” kelimelerine denk düşmektedir. Sözlükler içerisindeki yazarların her biri bir girdi yazarak yani Entry girişi yaparak o konu hakkındaki görüşlerini belirtir veya bilgi paylaşımında bulunur. Böylece diğer ziyaretçiler yazarların konular hakkında ne düşündüklerini görerek istediği bilgilere ulaşabilir yada deneyimlerinden faydalanabilirler.

close button