Lifta nedir? Lifta fiyatı ne kadar? Lifta 5 mg ilaç fiyatı ne kadar?

Lifta nedir? Lifta’yı kimler kullanır? Lifta kullanımının yan etkileri nelerdir?

Lifta, ereksiyon problemi yaşayan insanların kullandığı, bu sorunu ortadan kaldırmaya yönelik üretilen bir ilaçtır. Her ilaç gibi yan etkileri de vardır. Kullanımına titizlikle yaklaşılması şiddetle önerilir.

Ereksiyon ilacı nedir?

Zamanımızdaki tercümesi ile “sertleşmeyi saylayan ilaçlar” ya da “sertleşme ilaçları” denilince sertleşmenin fizyolojik yapısına yani erkeklerin cinsel organı olan peniste, kan dolaşımını artırarak sertleşmeyi sağlayan ve cinsel birlikteliği kolaylaştıran tedavi yöntemleri anlaşılmaktadır. Bu tedavi lifta adı verilen ilaç ile de uygulanabilmektedir

Liftayı kimler kullanır?

Ereksiyon problemi yaşayan erkekler lifta kullanmaktadır. Yaş ile birlikte ilerleyen sertleşme sorunu veya psikolojik nedenlerden dolayı oluşan ereksiyon problemi lifta kullanımına sevk etmektedir. 18-28 yaş aralığına tavsiye edilmeyen lifta, kalp rahatsızlıkları olan hastalara da önerilmemektedir.

Erkeklerde ereksiyon problemine çözüm olarak en çok tercih edilen ürün lifta. Lifta piyasada 5-10 ve 20 milgramlık tabletler halinde bulunmaktadır. Liftanın etken maddesi tatadalafildir. 

Tadalafil erkeklerde sertleşme bozukluğunu tedavi etmek için kullanılan bir etken maddedir. Lifta tabletler cinsel uyarıya takiben penis içerisindeki kan damarlarının gevşemesine yardımcı olarak kanın penis içerisine akmasını sağlar. Bunun sonucunda peniste sertleşme gerçekleşir. 

Liftanın etkisini gösterebilmesi için bir cinsel uyarıya ihtiyaç vardır. Bu nedenle sizin ve partnerinizin sanki sertleşme sorunu tedavisi için ilaç almıyormuş gibi ön cinsel aktivitede bulunması gerekmektedir. Eğer sizde sertleşme sorunu yoksa lifta size yardımcı olamayacaktır.

Lifta nasıl kullanılır?

Önerilen doz cinsel aktiviteden önce alınan bir tablettir. Liftayı cinsel aktiviteden en az 30 dakika öncesinde almanız gerekmektedir. Lifta tableti aldıktan sonra 36 saat sonrasına kadar etkili olabilir. Alkol kullanmak sertleşme yeteneğini etkileyebilir. Alkol kullanımı geçici olarak tansiyonunuzu düşürebilir. 

Eğer lifta aldıysanız yada almayı düşünüyorsanız ayağa kalktığınızda baş dönmesi riskini artıracağından fazla alkol alımından kaçınmalısınız. Liftayı günde bir defadan fazla kullanmamaya dikkat ediniz. Lifta tabletler cinsel aktivite öncesinde kullanılmak için tasarlanmıştır. Kesinlikle sürekli kullanıma uygun görülmez. Tableti bütün olarak suyla yutmalısınız.

Liftanın 18 yaşın altındaki çocuklar için uygun olmadığı önemle not edilmelidir.

Liftayı kullanmadan önce bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Liftanın etken maddesi olan tadalafile veya liftanın içinde olan diğer maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa ciddi kalp rahatsızlığınız varsa veya yakın zamanda kalp krizi geçirdiyseniz, yakın zamanda felç geçirdiyseniz, tansiyonunuz çok düşükse veya kontrol altına alınamamış yüksek tansiyonunuz varsa liftayı kullanmanız önerilmez.
 • Lifta göğüs ağrısı için kullanılan ilaçların etkisini artırmaktadır. Eğer bu ilaçları kullanıyorsanız liftayı kullanmayınız.

Lifta kullanımında dikkatli olunması gereken hususlar şunlardır.

 • Cinsel aktivite kalbinize extra bir zorlama yaptığından kalp hastalığı olan hastalarda olası bir risk taşır. Bu nedenle kalp probleminiz varsa doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Kırmızı kan hücrelerinin anormalliği kemik iliği kanseri, kan hücrelerinin kanseri ve peniste biçim bozukluğunuz varsa, ciddi karaciğer ve böbrek rahatsızlığınız varsa liftayı kullanırken dikkatli olmalısınız.
 • Liftayı aç veya tok karna kullanımında her hangi bir farklılık bulunmamaktadır. Klinik araştırmalarda tadalafil kullanan erkeklerin bazılarında baş dönmesi bildirilmiştir. Bu nedenle taşıt veya makine kullanmadan önce bu ilaca karşı nasıl bir tepki gösterdiğinizi bilmeniz gerekmektedir. Özellikle nitratlarla tedavi görüyorsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendirmeniz gerekmektedir. Liftanın nitratlarla birlikte kullanılması uygun değildir.
lifta, lifta nedir

Liftanın yan etkileri nelerdir?

 • Alerjik reaksiyon
 • kurdeşen
 • göz ağrısı ve gözde kızarıklık
 • bayılma
 • yüzün şişmesi
 • 4 saatten daha fazla süren uzamış ve ağrılı sertleşme
 • görmede bulanıklık
 • göz kapaklarının şişmesi
 • yüzün şişmesi
 • tek veya iki gözde görme yeteneğinde kalıcı veya geçici azalma yada görme kaybı.
 • Göğüs ağrısı gibi durumlar olursa derhal doktorunuzu bilgilendiriniz ve size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.
 • Lifta kullanan erkeklerde yaygın olarak görülen yan etkileri baş ağrısı ve baş dönmesidir.

Lifta 5 mg ilaç fiyatı ne kadar?

Lifta 5 mg 14 film tablet ilaç fiyatı 2020 fiyatı 219,64 TL’dir.

close button