Oceral Sprey nedir? Oceral Sprey Ne İşe Yarar? Oceral Sprey Fiyatı (2021)

Oceral Sprey Nedir, Ne İşe Yarar?

Oceral Sprey, vücuttaki mantar tedavisinde kullanılan bir çeşit spreydir. Etken maddesi oksikonazol nitrat olan Oceral Sprey uygulandığı bölgede mantarın üremesini engellemektedir. Doktorlar tarafından özellikle insan ayaklarda oluşan mantarların tedavisinde kullanılmaktadır.

Oksikonazol adı verilen madde; mantarı oluşturan hücrelerin etrafındaki zarın oluşmasını engelleyerek mantarın üremesinde engellemiş olur. Bu spreyi kullanmadan önce doktor muayenesi yapılmalı ve alerji vb. olumsuz bir durum yoksa kullanılmalıdır. Herhangi bir yan etki olursa lütfen doktorunuza danışınız.

OCERAL deri spreyi, tinea pedis, tinea corporis veya tinea cruris hastalıklarında, etkilenen bölge ve çevresine günde 1-2 defa uygulanmalıdır.

OCERAL 20 ml’lik vaporizatörlü plastik şişe içerisinde hemen hemen berrak renkte olan bir sıvıdır.

NOT: Lütfen ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız!

Oceral Sprey nedir, ne işe yarar

Oceral Sprey Uygulama Şekli

Oceral Sprey prospektüsünde kullanım-uygulama şekli şu şekildedir:

Genital bölgedeki mantar tedavisine, olası alkol iritasyonunu önlemek amacıyla, ürünün önce krem formu ile başlanmalı ve çözelti ile devam edilmelidir. Sprey çözeltinin genital bölge uygulamalarında, uygulama yerinin ilaç püskürtüldükten sonra bir müddet açık tutularak sprey içeriğindeki alkolün uçmasının beklenmesi tavsiye edilir. Bilinen özel doz kısıtlaması yoktur. Mikotik balanit veya vulvit tedavisinde yalnızca krem kullanılabilir.

Oceral Sprey fiyatı, Oceral Sprey mantar tedavisi

Oceral Sprey Fiyatı (2021)

Oceral sprey fiyatı (%1 20 ml) şu anda eczanelerde 25.09 TL’dir. Bu fiyat 2021 yılı ocak fiyatıdır.

Oceral sprey ne işe yarar?

Oceral sprey genel olarak farklı dermatolojik hastalıkları tedavi eden bir üründür. Eğer Oceral sprey nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.


Oceral Sprey nedir?

Oceral Sprey, özellikle ayak mantarı ve mantar tedavisinde kullanılan bir tür sprey halinde olan ilaçtır.

Oceral Sprey Ne İşe Yarar?

Oceral Sprey mantarın oluşmasını engelleme konusunda işe yarar.

Oceral Sprey fiyatı 2021 kaç TL?

Oceral Sprey 2021 fiyatı 25,09 TL’dir.

close button