Sanal Ofis Nedir? Sanal Ofis Yasal mıdır?

Sanal Ofis Nedir? Sanal Ofis Yasal mıdır? Sanal Ofis İstanbul

Sanal Ofis, sürekli olarak kendinize ait bir ofisiniz olmasa da yasal adres, iletişim ve sekreterlik gibi çeşitli hizmetler sunulması şeklinde tanımlayabiliriz.

Sanal Ofis Hizmetleri Neleri Kapsar?

Bir sanal ofis kiraladığınızda bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre alacağınız hizmetleri kendinize gore seçebiliyorsunuz.
Örneğin sadece kartvizitinizde görünecek bir adres ve kargo gibi gönderilerinizin alımı ve yönlendirilmesi için bile sanal ofis kiralayabilirsiniz. Elbette bu tip başlangıç paketlerinin ücretleri gelişmiş paketlere göre daha ucuz.
Ancak sizsiz daha kapsamlı sanal ofis paketlerini seçerek sanal ofisinizi şirketinizin yasal adresi olarak gösterebilir, adınıza bir telefon hattı alabilir ve telefonunuzun şirket adınızla cevaplanmasını, notlarınızın tarafınıza iletilmesini de sağlayabilirsiniz.
Ayrıca sanal ofis hizmeti veren firmalar, sanal ofis müşterilerine ofislerdeki toplantı salonlarını indirimli kiralama, paylaşımlı ofislerden belirli saatlerde faydalanma gibi ekstra seçenekler de sunuyorlar. Bu tip hizmetleri kullanırken, catering, limitsiz internet, çay ve kahve ikramı gibi olanaklardan da faydalanabiliyorsunuz.

Sanal ofis yasal mı?

Ülkemizde şirket kurulumu için sabit bir adres bildirmeniz gereklidir. Bu adres ister kiraladığınız klasik bir ofis olsun ister eviniz olsun isterse sanal ofis firmasının adresi olsun değişen bir şey yoktur. Vergi dairesi ve maliye açısından tebligat yapılabilecek bir adresin olması yeterlidir. Türkiye’deki yasalar çerçevesinde sanal ofis yasaldır.
Yani Sanal Ofis, Yasal ve kabul görmüş bir sistemdir.

İstanbul’da Hizmet Veren Bazı Sanal Ofisler:

Sanal Ofis İstanbul için hizmet veren yerler:

  • Levent Ofis, 
  • SwissOffice, 
  • Kamara, 
  • Forsplus
close button