Türk Böbrek Vakfı’nın Kuruluş Amacı Nedir?

Türk Böbrek Vakfı’nın Kuruluş AmacıBöbrek hastalarının rehabilitasyonu, diyaliz tedavisi ve kalıcı olarak tedavilerini karşılamaktadır. 

Türkiye’de sağlık alanında hizmet eden pek çok vakıf bulunmaktadır. Vakıflar gönüllülük esasına dayalı olarak ve insanların bağış yoluyla çalışmaktadır. Sağlıkla ilgili vakıflar da bu şekildedir. Sağlık hizmetlerinin daha hızlı, güvenilir ve kolay sağlanması için çeşitli vakıflar da görev almaktadır.

Türk Böbrek Vakfı 1985 yılında kurulmuş bir sağlık vakfıdır. Bu vakıfta böbrek hastalarıyla ilgili çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Böbrek hastalarının rehabilitasyonu, diyaliz tedavisi ve kalıcı olarak tedavileri bu vakıf tarafından da karşılanmaktadır.

Böbrek hastalıkları ile ilgili bütün sorunların çözüme kavuşması için mücadele eden Türk Böbrek Vakfı, diyaliz makineleriyle hastaların ayağına kadar gidip hizmet vermektedir.

Bu amaçla insanların daha iyi olabilmesi için  çalışan Türk Böbrek Vakfı en önemli sağlık vakıflarımızdan biridir. Türk Böbrek Vakfı ülkemiz genelinde hizmet vermektedir.

image
close button