Üniversitelerde İÖ Ne Demek?

Üniversitelerde İÖ, İkinci Öğretim anlamına gelir.

Öğrenciler Üniversite tercihleri yaparken üniversite bölüm isimlerinin yanında İÖ olarak bir yazı görebilirler. Bu Yazının anlamı ise İkinci Öğretim demektir. 

Okullarda ikinci öğretim yani aksam derslerine gidecekseniz Yanında İÖ yazan bölümleri seçebilirsiniz. Bu sayede örneğin sabahları akşama kadar çalışıp, harçlığını kazanabilir akşam olunca da okula gidip derslere girebilirler.

İkinci Öğretim dersleri Birinci öğretim derslerinin bitmesi ile başlar. İkinci Öğretim dersleri geceye kadar dahi sürebilir. Bu yüzden İkinci Öğretim (İÖ) bölümlerinden birini seçecekseniz buna dikkat etmelisiniz.

Eğitim öğretim yılı boyunca ikinci öğretim bazı öğrenciler için avatantaj olabilirken bazı öğrenciler için dezavantaj olmaktadır. Öğrencilerin eğer maddi olarak imkanları varsa ikinci öğretim derslerini/bölümlerini tercih ederek kendilerini toparladıkları saatten itibaren ders almaya başlayabilirler. İsteyenler ise erkenden giderek derslerini alarak eğitim öğretimi günlük olarak tamamlamış olurlar.

Üniversitelerde İÖ; İkinci Öğretim (Akşam Eğitimi) demektir.

Genelde İkinci öğretim olarak akşam dersleri kastedilir. Ve harçları daha fazla olmaktadır. Akşam vaktinde ders alındığı için ışıklar, öğretim görevleri ve diğer ücretler daha yüksek olabilir buda fazla mastaf demektir. 

İÖ Tarihte Ne Demek?

İÖ tarihte İsa’dan Önce yani Milattan Önce anlamına gelir.

İÖ Ne Demek?

İÖ’nün açılımı İkinci Öğretim demektir.

İkinci öğretim ne demek?

İkinci öğretim, ülkemizde akşam eğitimş olarak da bilinmektedir. Genellikle akşam 17:00’dan sonraki eğitim çeşididir.

Üniversite de iö ne demek?

Üniversitede İÖ ikinci öğretim demektir.

İÖ Tarihte ne demek?

İÖ tarihte İsa’dan Önce yani Milattan Önce anlamına gelir.