Wifi hotspot nedir? Wifi hotspot ne işe yarar?

WiFi HotSpot Nedir?

WiFi HotSpot, kullanıcıların sahip oldukları WiFi adaptörünü kablosuz ağ bağlantı noktası şeklinde yapılandırmalarına olanak sağlayarak, internet bağlantılarını paylaşmalarına izin veren küçük ama etkili bir programdır.

Kullanıcıların basit bir şekilde internet bağlantılarını çevresindeki diğer kullanıcılarla paylaşabilmesi için geliştirilen WiFi HotSpot, bu noktada oldukça kullanışlı bir yardımcı program olarak dikkat çekmektedir.

Oldukça sade bir kullanıcı arayüzüne sahip olan programın kullanımı oldukça kolaydır. Karışık ayarlara ihtiyaç duymayacağınız WiFi HotSpot yardımıyla saniyeler içerisinde kendi kablosuz ağ bağlantı noktanızı oluşturabilirsiniz.

Paylaşmak istediğiniz bağlantı noktasını seçtikten sonra, bir bağlantı adı ve şifre belirleyerek kendi kablosuz bağlantınızı başlatabilirsiniz. Seyahat halinde iken internetinizi ile internet bağlantınızı aile üyelerinin tamamı ile paylaşmanıza izin verir. Otel veya havaalanlarında kullanım için ideal olan bu programın artı bir maliyeti yoktur.

Fazladan güvenlik kontrolleri ekleyebilirsiniz, güvenlik kontrolleri daha güvenli bir parola korumalı hotspot oluşturmak için yazılım kullanmanıza izin verir. Bu güvenlik özellikleri, bir toplantı odası veya sınıfta evde, yolda, ya da bir misafir ortamında sizin için yararlı olabiir. Kullanıcıların basit olarak internet bağlantılarını çevresindeki diğer kullanıcılar ile marifeti ile kullanabilirler.

Karışık ayarlara ihtiyaç duymayacağınız yardımıyla saniyeler içerisinde kendi kablosuz ağ bağlantı noktanızı oluşturabilirsiniz. Bir bağlantı adı ve şifre oluşturaraj kendi kablosuz bağlantınızı başlatabilirsiniz.


close button