Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır?

Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır? Micro SD hafıza kartı şifresi nasıl kırılır?

SD hafıza kartı şifresi nasıl kaldırılır?

Telefonlarımızda ya da fotoğraf makinesi gibi cihazlarda kullandığımız micro ya da normal SD kartlara güvenlik amacıyla şifre koyarız. Kimse özel dosyalarımızı göremesin diye.

Ancak bazen SD kart şifremizi unutabiliriz. Böyle durumlarda biz de kişisel dosyalarımıza erişimi kayberiz.

SD kart için bir parola tutmak akıllıca bir karar olsa da, parolanızı unutmanız durumunda kilidini açmanın yolunu bilmek daha akıllıca olacaktır. Bu konuda size yardımcı olmak için, harici bellek yongasından şifreyi silmenize yardımcı olacak bazı yollarla ilgili bilgi vereceğiz.

Hafıza Kartınızın Parolasını mı unuttunuz?

Akıllı telefonlarımızın varsayılan depolama alanı sınırlı miktarda depolama miktarı ile birlikte gelir ve bu nedenle telefonlarımıza harici bir bellek kartı takarak depolama alanını artırabiliriz.

Günümüzde pek çok kişi akıllı telefonları kullanıyor ve cihaz verilerini aktarmak, daha fazla alana sahip olmak için bir hafıza kartı takması gerekebiliyor. SD kartınızın şifresini unutmanız ve içindeki tüm kayıtlı verilerinizi kaybetmekten korkmanız kesinlikle ürpertici bir durum olacaktır. 

Endişelenmeyin, çünkü size SD kart şifrenizi kırmanın havalı ve etkili yollarından bazılarını anlatacağız. Aşağıdaki adımlara bir göz atın:

Yöntem 1: SD Kart Parolasını Kaldırmak için Bilgisayarınızı Kullanın

Bu yöntemde, cihazınızın şifresini kaldırmak için bir PC veya dizüstü bilgisayarınız olmalıdır. Ancak, aşağıda belirtilen adımların yalnızca Android cihazlarla çalıştığını lütfen unutmayın.

 • Android akıllı telefonunuzu açın.
 • Dosya Yöneticisi‘ Uygulamasına gidin.
 • Ardından, ‘Sistem Klasörleri‘ne girin.
 • Orada ‘mmcstore‘ adında bir dosya bulacaksınız
 • Bu dosyayı telefonunuzdan PC’ye veya dizüstü bilgisayara aktarın. Bluetooth, USB veya Xender.web hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Şimdi, aktarılan dosyayı dizüstü bilgisayarınızdaki not defteri uygulamasında açın.
 • Şifreyi orada görebilirsiniz.

Bu yöntem, ‘mmcstore‘ dosyaları oluşturan tüm uyumlu cihazlarda çalışır. Çoğunlukla bu yöntemi kolayca uygulayan Android telefonlardır.

Yöntem 2: SD Kart Parolanızı Yazılımla Geri Alın

Bazı üçüncü taraf yazılımların yardımıyla bellek kartı şifrenizi kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyin. İşte adımlar:

 • Hafıza kartını telefonunuzdan çıkarın.
 • Şimdi bu hafıza kartını PC’nize veya dizüstü bilgisayarınıza bağlayın. Windows PC kullandığınızdan emin olun.
 • ‘Bilgisayarım’a gidin.
 • Sürücüdeki takılı karta sağ tıklayın.
 • ‘Biçimlendir’ seçeneğini seçin.

Bunu yaptığınızda, bellek kartınızın bir dahaki sefere şifre istemeyeceğini göreceksiniz. Kartınızın kilidi herhangi bir anahtar olmadan açılır. Ancak içindeki dosyalar da silinebilir!

Sonuç

Mevcut dijital çağda, çevrimiçi hesapların kilidini açmak için şifreleri kullanıyoruz ve bu nedenle tüm şifreleri hatırlamak zor olabiliyor. 

SD kartımızı, davetsiz misafirlerden karumak için kilitli tutmamız gerekenşeylerden biridir. Yukarıdaki yöntemlerin bu SD Kart şifre kurtarma konusunda yardımcı olacağını umuyoruz.

close button