FortiGuard engeli nasıl kaldırılır? Fortinet engelli sitelere nasıl girilir?

FortiGuard Nedir?

FortiGuard Web Filtreleme Hizmeti okullarda, kütüphanelerde, devlet dairelerinde ve tüm boyutlardaki işletmelerde  Web URL filtreleme sunar. 

FortiGate ve FortiWifi uygulamaları, FortiClient uç nokta güvenliği araçlarının işyeri veya kurumunuzu yasal sorumluluk altında bırakabilecek phishing/pharming saldırıları, spyware gibi kötü amaçlı yazılımlar veya sakıncalı içerikli, zararlı, uygunsuz ve tehlikeli web sitelerinin erişimini engellemeyi mümkün kılar.

FortiGuard engeli nasıl kaldırılır? Fortinet engelli sitelere nasıl girilir? Fortinet yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır?

FortiGuard engeli nasıl kaldırılır? Fortinet engelli sitelere nasıl girilir? Fortinet yasaklı sitelere giriş nasıl yapılır?” gibi sorular özellikle bilgi işlem bölümünün olduğu kurum ve kuruluşlarda çokça sorulur.

Fortiguard engelini aşmak çok zordur!

Özellikle Facebook, Youtube,Instagram ve çeşitli video siteleri engelliyse aşağıdakine benzer bir hata alırsınız.

Fortiguarf engeli kaldırma

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki eğer çalıştığınız yerdeki bilgi işlem bölümü çok iyi eğitimliyse hiç bir yolu yok. Çünkü VPN kullanmak istediğinizde dahi bu engellenir.

Ama Fortiguard tarafından engellenen sitelere girmek yani Fortiguard engelini aşmak için en azından deneyebileceğiniz bir yol var.

PSIPHON VPN!

Evet. Psiphon VPN. Normalde VPN ler sistem tarafından engellidir. Ancak Psiphon VPN programını aşağıdaki linkten ya da bir yerden indirip bilgisayara kurup çalıştırırsanız FortiGuard tarafından engellenen sitelere girmek için bir şansınız olabilir. Bu yöntem pek çok yerde işe yaramıştır.

PSIPHON VPN İNDİR?

https://s3.amazonaws.com/0ubz-2q11-gi9y/en.html

You have attempted to use an application which is in violation of your internet usage policy. uyarısı sistem tarafından belirlenen kurallar dışında bir işlem gerçekleştirdiğinizde çıkar.

close button